Відеоконференція як альтернатива звичайним урокам. З досвіду вчителя математики

В умовах дистанційного навчання перед вчителями виникло багато запитань і найголовніший: як якісно та доступно пояснити дітям матеріал. Спочатку нам допомагали готові відеоуроки на Yotube або ж вчителі записували такі уроки самостійно, але головною проблемою виявилася неможливість задати вчителю питання і отримати повну та якісну відповідь. Під час спілкування у месенджерах ми з учнями почали замислюватись про відеозв’язок. Таку можливість безкоштовно надає додаток Zoom, доступний як на комп’ютерах, так і на планшетах або смартфонах. Що стосується математики, то тут існує значна перешкода: учням недостатньо тільки слухати вчителя, потрібно бачити, що він пише, а на віртуальній дошці або в презентації це реалізувати досить складно. При чому під час розв’язання різних завдань учням необхідно бачити сам процес, а не лише приклад оформлення і результат. Для себе, я знайшла такий спосіб: камеру свого смартфону було вирішено направити на зошит, де відбувається розв’язання і пояснення, а на комп’ютері я слідкую за тим наскільки уважні учні, чи не виникло у них запитань. Дуже зручною виявилась функція «вимкнути мікрофон для учасників конференції», це дозволяє уникнути сторонніх звуків, які можуть заважати. За потребою, учні можуть увімкнути мікрофон, або натиснути на кнопку «підняти руку». Також ми домовились, що я буду записувати конференцію, розміщувати відео у хмарі, щоб учні зможуть переглянути пояснення ще раз.
Для самоперевірки учні проходять тестування, створене на сайті naurok.com.ua, де вони одразу можуть перевірити свої знання і побачити свої помилки. Вчитель також бачить результати і помилки учнів, щоб скоригувати подальшу роботу.
На мою думку, таке навчання дозволить нам не відставати від програми і після закінчення карантину нам залишиться тільки закріпити і перевірити отриманні знання. А  для деяких учнів, такий підхід навіть ефективніший, адже звичайний урок на відео не записується і переглянути його ще раз неможливо.

https://drive.google.com/file/d/1dsGyGR84K3T59clQXYacGXxAcNcd_6Ru/view?usp=drivesdk