ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

«Мова – духовне багатство народу. Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити». ( Василь Сухомлинський ).

Вже третій рік поспіль до Міжнародного дня рідної мови в МЛ 55 триває проєкт «Антисуржик в ліцеї». Активну участь цьогоріч узяли учні 10-Б класу (кл.керівник Дьоміна О.В.) з вчителем української мови Віштал Я.С., які створювали плакати, буклети та знімали тематичні відеоролики, а також учні 5-Г і 5- В класів з учителем української мови Гуляєвою О.С., які роблять перші кроки у цьому проєкті. Борімося з суржиком та вдосконалюймо свою українську разом!

Квіз з української мови. Вікторина «Як добре ви знаєте українську мову?» У 8-В класі (кл.керівник Філатова Л.В.). За домовленістю з учителем української мови захід був проведений 20.02.24 на уроці української літератури вчителем Безручко Т.О.

9-В клас (кл.керівник Горбатенко С.Ф.) створив тематичне відео до дня рідної мови.

Мовну вікторину до Дня рідної мови з ліцеїстами провела вчитель української мови та літератури Сидоренко Г.В.

Ліцеїсти 8-Г класу (кл.керівник Циганова С.Г.) до Дня рідної мови створили Асоціативну хмару.

Учні 5-Б класу (Зайцева М.Ю.) провели інтелектуальну гру-вікторину «Знавець рідної мови».

Захід до Дня рідної мови «Мова- духовний скарб народу» проведений класоводом Босенко Ю.В. у 2-В класі. У 4-Б класі (кл. керівник Скіба О.С.) проведена класна година «Моя рідна мова». Учні висловлювали свої думки про те, що для них означає рідна мова, як її берегти і вивчати. Діти жваво відгадували загадки, пояснювали значення фразеологізмів, відновлювали прислів᾿я та вірші, складали слова. Працювали з задоволенням.

21 лютого 2024 року у 6-В класі (кл.керівник Мартенс І.М.) відбувся виховний захід «До рідної мови торкнімось душею», присвячений Міжнародному дню рідної мови. Учні коротко та інформативно подали історію цього дня, переглянули презентацію «Мова війни: нові слова, нові поняття, нові значення», емоційно читали вірші про мову, виконували творчі вправи Міжнародний день рідної мови.

У 9-Б класі (кл.кер. Єсипенко О.В.) було проведено годину спілкування у формі бесіди на тему «21 лютого — Міжнародний день рідної мови». Під час бесіди учні дізналися про історію свята, читали вірші, добирали прикметники та дієслова до слова «мова».

https://youtu.be/vdQaZVeTGNk?si=pOGW9peDqXcpq25w

У 4-Г класі ( вчитель – Овсяннікова С.В. ) проведено тематичну класну годину.

У рамках святкування Дня рідної мови учні 4 -В класу ( вчитель Мовчан О.В. ) взяли участь у інтерактивній вікторині «Диво калинове — українська мова».

Беручи участь у різноманітних заходах до Дня рідної мови, діти вкотре переконалися, що мова має значення, а також отримали багато корисної та пізнавальної інформації у цікавій формі.

Плекаймо рідну мову — душу нашого народу!