ЗНО/НМТ

НМТ — 2024

https://mon.gov.ua/ua/news/startuvala-reyestraciya-na-nmt-2024

🟣 В УЦОЯО вже створено сторінку реєстрації на НМТ-2024Реєстрація для участі в мультипредметному тесті НМТ триватиме з 14 березня до 11 квітня 2024 року і відбудеться дистанційно.☝️ Кожен учасник реєструється в електронному кабінеті самостійно!(Навчальні заклади нікого не реєструють, як це було при ЗНО)Для реєстрації участі в НМТ, вступнику потрібно створити персональний кабінет на сайті УЦОЯО та виконати в ньому такі дії:

✅ унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;

✅ завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;

✅ підтвердити бажання взяти участь у НМТ;

✅ надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;

✅ сформувати Сертифікат НМТ 2024 року.

❗️ УЦОЯО вже створив сторінку, де учасники НМТ зможуть зареєструватися на тестування.https://my.testportal.gov.ua/registration/nmt

☝️ Вона поки НЕ активна та стане доступною з 14 березня 2024 року.

Вступ Інфо | ПІДПИСАТИСЬ

НМТ-2024: КАЛЕНДАР ПРОВЕДЕННЯ

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Тестування проходитиме під час основних і додаткових сесій:
• основні: 14 травня – 25 червня;
• додаткові: 11–19 липня.
Відповідно до наказу також передбачено два періоди реєстрації осіб, які бажають узяти участь в НМТ, — основний та додатковий.
Основний етап реєстрації осіб для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 14 березня до 11 квітня включно.
До 15 квітня зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (змінити предмет на вибір на інший чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).
У додатковий період (10–15 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвався в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.
З 08 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування з 8 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.
Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 2 липня, додаткових сесій – до 26 липня.
Зауважимо, що 28 лютого на YouTube каналі Українського центру відбудеться пряма трансляція із директоркою УЦОЯО Тетяною Вакуленко. Доєднавшись до прямого етеру, потенційні учасники НМТ-2024 отримають відповіді на важливі питання щодо його проведення. Цей етер розпочне низку випусків «НМТ-2024: ви запитуєте — ми відповідаємо» від команди УЦОЯО.

НАБУВ ЧИННОСТІ ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ НМТ

          Набув чинності Порядок проведення національного мультипредметного тесту.

          Документ визначає основні засади підготовки та проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) для оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Результати НМТ будуть використані абітурієнтами для вступу до закладів вищої освіти. Метою проведення НМТ є забезпечення рівного доступу до фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану. Участь в НМТ є безкоштовною.

          У Порядку встановлено особливості проведення основних і додаткових сесій НМТ в тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), визначення результатів, подання й розгляду апеляційних заяв.
Так, у 2024 році участь в НМТ зможуть узяти особи, які вже мають повну загальну середню освіту або завершать її здобувати цього року та зареєструються на тестування відповідно до вимог законодавства. Для реєстрації вступнику потрібно буде створити персональний кабінет на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти, унести в цьому кабінеті необхідні персональні дані та завантажити копії реєстраційних документів.

          Також під час реєстрації необхідно буде вказати ті предмети, з яких вступник бажає пройти тестування. Зауважимо, що вибрати можна буде тільки один предмет із чотирьох, оскільки українська мова, математика та історія України є обов’язковими. Предметом на вибір можна вказати українську літературу, або біологію, або географію, або іноземну мову (англійську, німецьку, французьку або іспанську), або фізику, або хімію. Крім цього, вступники матимуть змогу під час реєстрації вибрати населений пункт в Україні або за кордоном, де вони перебуватимуть у дні проведення тестування.  

          Усі чотири предмети вступники складатимуть в один день у ТЕЦ. Аудиторії, у яких відбуватиметься іспит, будуть обладнані робочими місцями та облаштовані комп’ютерами, під’єднаними до інтернету. Після проходження тестів із двох предметів, на кожен з яких буде відведено по 60 хвилин, передбачено невелику перерву. На виконання всієї тестової роботи буде відведено 240 хвилин. Для проведення НМТ будуть використані сертифікаційні роботи, укладені за чинними програмами ЗНО.

          Результати НМТ визначатимуть за рейтинговою шкалою 100—200 балів шляхом переведення тестових балів, отриманих з кожного предмета, у рейтингові бали за допомогою таблиці переведення, затвердженої Міністерством освіти і науки України.

          Зауважимо, що потенційні учасники зобов’язані ознайомитися з цим Порядком, що не тільки передбачено процедурою реєстрації (учасник має знати свої права та обов’язки), а й буде корисним під час проходження тестування. Адже в ньому докладно викладено процедуру допуску учасників до ТЕЦ, особливості створення спеціальних умов для складання іспиту особам з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, а також подано інформацію щодо умов участі в додаткових сесіях НМТ.

          Як і в минулі роки, для проведення НМТ у 2024 році буде організовано основні та додаткові сесії. Основні сесії розпочнуться в травні.

НМТ-2024: ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ

            Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2024 році заплановано провести протягом 14 травня — 19 липня. Такий період визначено наказом Міністерства освіти і науки України.

            Окрім цього, зазначеним наказом затверджено перелік навчальних предметів, із яких відбудеться тестування. Також передбачено, що НМТ міститиме два блоки: основний, до якого увійдуть три обов’язкові навчальні предмети, і додатковий, що міститиме завдання з одного навчального предмета на вибір. Обов’язкові  — українська мова, математика та історія України, на вибір — українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.

            Для кожного учасника тестування проходитиме в один день у два етапи. Під час першого етапу, який триватиме 120 хвилин, потрібно буде виконати завдання з української мови та математики, а під час другого, теж тривалістю 120 хвилин, —  з історії України та навчального предмета на вибір, вказаного під час реєстрації для участі в НМТ. Між етапами буде 20-хвилинна перерва

            Нагадаємо: раніше ми повідомляли, що Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів основного й додаткового блоків НМТ 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

НМТ-2024: ЗАТВЕРДЖЕНО ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТНИХ ТЕСТІВ

            Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики  предметних тестів основного й додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

            Також визначено кількість і форми тестових завдань із кожного предмета та час на їх виконання.

            Так, тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, із математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької, французької) – по 32.\

            Нагадуємо: усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зауважуємо також, що зміст завдань з історії України охоплюватиме лише події другої половини XVI – початку ХХІ ст.

            Докладніше про зміст та структуру тестів із кожного предмета НМТ й оцінювання читайте у відповідних розділах.

УКРАЇНСЬКА МОВА https://testportal.gov.ua/ukrayinska-mova/

МАТЕМАТИКА https://testportal.gov.ua/matematyka/

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ https://testportal.gov.ua/istoriya-ukrayiny/

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА https://testportal.gov.ua/ukrayinska-literatura/

БІОЛОГІЯ https://testportal.gov.ua/biologiya/

ГЕОГРАФІЯ https://testportal.gov.ua/geografiya/

ІНОЗЕМНІ МОВИ https://testportal.gov.ua/inozemni-movy/

ФІЗИКА https://testportal.gov.ua/fizyka-3/

ХІМІЯ https://testportal.gov.ua/himiya-2/

Реєстрація згідно графіку в березні.

Відповідальний: Лисогор А. В.

НМТ — 2023

Реєстрація згідно графіка у квітні. Відповідальний — Богаченко Н.М.