ПЛЕКАЙМО МОВУ!

Щороку восени відзначають День української писемності та мови — у пам'ять про святого Нестора, автора першої історії України.

Свято започаткували 6 листопада 1997 року. Тодішній президент України Леонід Кучма підтримав ініціативу громадських організацій та видав указ  «Про День української писемності та мови». До 2023 року його відзначали 9 листопада — у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця — за юліанським календарем, за яким церква жила донедавна.

28 липня 2023 року Президент України підписав указ про зміну дати святкування Дня української писемності та мови — з 9 листопада на 27 жовтня.

Українська мова — одна з найбагатших та наймилозвучніших мов світу. Вона походить від єдиного праслов’янського кореня, а не від давньоруської мови, що розділилася на українську, білоруську та російську мови. Формуватися українська мова почала у VI столітті, цей процес тривав до XVI століття.

Державною українська стала 26 жовтня 1989 року, нині нею володіє близько 45 мільйонів людей у всьому світі.

Про важливість проблеми збереження чистоти рідної мови знають і п'ятикласники МЛ 55, які підготували цікаві відео на тему «Антисуржик», адже, на жаль, на сьогодні суржик ще є проблемою окремих мовців. Готуючи свої роботи, діти звернули увагу на найчастіші помилки і пропонують нам запам'ятати правильні варіанти.

Представляємо вашій увазі роботи таких учнів: Компанієць К. ( 5-В кл.), Свинцицького А. ( 5-Г кл.), Федотової В. ( 5-Г кл.), Ланевича М. ( 5-Г кл.) ( учитель — Гуляєва О.С.).

Приємного і корисного перегляду! Плекаймо мову!