ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

У рамках проведення в ліцеї 2-го етапу тижня безпеки дорожнього руху ознайомтеся, будь ласка, з пам’ятками безпеки дорожнього руху для учнів та батьків.

Пам’ятка безпеки для учнів
Перебуваючи на вулиці й ставши учасником дорожньо-транспортного руху, слід чітко виконувати правила дорожнього руху:1. Рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, притримуючись правого боку;2. Переходити проїжджу частину тільки по пішохідних переходах, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;3. У місцях із регулюваними рухами, слід керуватися тільки сигналами регулювальника чи світлофора;4. Переходити дорогу, упевнившись, що не наближаються транспортні засоби;5. У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору, чи спеціальним звуковим сигналом, треба утриматися від переходу проїжджої частини або негайно залишити її;6. Категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній, або поблизу неї, ігри, переходити проїжджу частину поза пішохідним переходом;7. По проїжджій дорозі на велосипеді рухатися можна тільки дітям, які досягли 16-ти років; мопеди й велосипеди мають бути обладнанні звуковим сигналом та світлоповертачами: попереду – білого кольору, по боках – оранжевого, позаду – червоного; на голові у водія має бути захисний шолом; слід чітко дотримуватися правил дорожнього руху;8. Заборонено виїжджати на проїжджу частину на інших засобах для катання (скейтборд, самокат, ролики тощо), обирати місце для катання слід на дитячих майданчиках;9. Учні повинні виконувати зазначені правила, а також інші Правила дорожнього руху України;10.Учні, користуючись транспортним засобом, повинні сидіти або стояти тільки в призначених для цього місцях, тримаючись за поручні або інші пристосування.
Пам’ятка для батьків щодо правил дорожнього руху
Ходіть тротуаром, тримаючись правої сторони. Вчіть і дитину цього.Не поспішайте, переходьте дорогу розміреним кроком: переконайтеся, що немає транспорту, подивіться ліворуч і праворуч.Виходячи на проїжджу частину дороги, припиніть розмовляти — дитина має звикнути до того, що коли переходиш дорогу, потрібно зосередитися.Не переходьте дорогу на червоний або жовтий сигнал світлофора.Переходьте дорогу лише в місцях, визначених дорожнім знаком «Пішохідний перехід».З автобуса, тролейбуса, трамвая, таксі виходьте першими й тільки після повної їх зупинки, оскільки дитина може впасти або побігти на проїжджу частину дороги.Спонукайте дитину до участі у ваших спостереженнях за ситуацією на дорозі: показуйте їй ті автівки, які готуються повертати, їдуть з великою швидкістю тощо.Не виходьте з дитиною з¬за машини, з¬за кущів, не подивившись попередньо на дорогу, — це типова помилка, не можна допускати, щоб діти її повторювали.Не дозволяйте дітям гратися поблизу доріг і на проїжджій частині вулиці.Їзда на велосипедах вулицями та дорогами дозволяється особам з 14 років. Діти до 14 років мають кататися у дворах, на ігрових майданчиках під наглядом дорослих.У транспорті привчайте дитину поводитися спокійно, розмовляти тихо, триматися за руку дорослого чи поручні, щоб не впасти. Не дозволяйте дитині виглядати з вікна у транспорті.