Місячні архіви: Листопад 2014
Гімназійна родина щиро вітає учасників ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики
«Я, ти, він, вона — разом Україна!»
Степ Донецький, Буковина,
Батько наш старий Дніпро –
Наша казка – Україна,
Тут ми разом живемо.
Ми повік одна родина,
Ми сім'я – не забувай,
Наше серце – Україна,
Це для нас єдиний край.
Україна – це щедра земля під волошковим небом, це задумливі степи, широкі поля, густі ліси та гірські вершини. Це сині озера й річки, калина край вікна, журавель у небі і соловей у лузі. Це рідний дім, дорога в школу, це рідна мова й пісня колискова, це мама й тато, це вся родина. Це все наша Батьківщина, наша земля, наша Україна.
З 17 листопада у Миколаївській гімназії №4 проходить конкурс-виставка «Я, ти, він, вона – разом Україна». Діти з великим задоволенням взяли участь у конкурсі і надали фотографії як із власного архіву, так і зроблені спеціально для конкурсу.
Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна.
Одна від Заходу й до Сходу,
Володарка земель і вод –
Ніхто не ділить хай народу,
Бо не поділиться народ.
Ні для кого не секрет, що сьогодні на Сході України ведуться бойові дії. Події останніх місяців примусили кожного українця відчути свою причетність до своєї країни, а також зрозуміти, що ми господарі на власній землі. Ми знаємо, що ми – єдині, що перемога буде за нами. Єдина Україна – іншого шляху у нас немає.
Саме за це зараз в АТО воюють сини-герої. Вони мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, вони захищають неньку Україну. І саме тому в центрі нашої виставки розміщено фото «На варті нашої держави», автором якого є Зутіков Мирослав, учень 11-А класу. Це фото зображує саме тих людей, які зберігають цілісність нашої Батьківщини.
Є щось святе в словах «мій рідний край»,
Для мене – це матусі ніжна пісня
І рідний сад, від квіту білосніжний,
І той калиновий у тихім лузі гай.
В гімназії є музейний комплекс, в якому є відділ етнографії. Завдяки експозиції «Українська хата», учні мали змогу відчути і передати на фото атмосферу справжньої української домівки з глиняним посудом, вишитими рушниками, скатертинами та народними сувенірами. «Українські діти – майбутнє нашого народу» Штернберг Вероніка (8-В клас), «Ми всі – діти твої, Україно» Зубрик Анастасія (7-Б клас), «Ще не вмерла Україна» Айрапетян Діана (8-А клас) – такі назви мають фотографії, зроблені класами в музеї.
Кожна фотографія на виставці переповнена патріотизмом. Учні 11-А класу утворили коло, взявши до рук жовті та сині листи і назвали фото «Україна в моєму серці», учениця 8-А класу Айрапетян Діана сфотографувала залицяння козаків до українських дівчат «А в тім дворі красна пані» та «Козацькому роду нема переводу». Хохлова Катерина з 8-Б класу зробила не тільки креативні фото, а ще й підібрала цікаві назви до них «Ой ти, парубок, а я дівонька красна, у вишневім саду я ж тобі вінок сплела», «Давай, родино, нашу пісню заспіваєм, її співали і співатимуть завжди! Нехай летить, нехай вона лунає крізь зорепад, крізь дні минулі і роки!», «Ти подивись, яка краса у річці, ясні небеса, і верби по коліна у воді, дівчата й парубки веселі, гарні, молоді!».
Буває, часом, сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є – дорога, явори,
усе моє, все зветься – Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори.
Учениця 5-А класу Довгань Тетяна надала фотографії з власного архіву, які вона зробила подорожуючи Україною – «Золото України», «Чарівні Карпати», «Свята наша сторона».
Учні 5-В класу підійшли дуже відповідально до конкурсу, за допомогою батьківського комітету вони провели фотосесію у студії і Гладишева Вікторія надала на виставку фото «Єднаймось, бо ми цього варті» та «Квітни-розцвітай, моя країна!». Учениці 6-В класу Шмагло Євгенія та Голубєва Аміна надали для конкурсу фотографії з архіву класу «Вінок України», «Я, ти, він, вона, разом – дружняя родина» та «З Україною в серці». Циганова Дарина з 6-Б класу надала фото «Україна в серці кожного», а Зубкова Анастасія з 8-А класу – «Не розділять нас на схід і захід вороги», що вкотре свідчить про те, що учні нашої гімназії за мир в Україні!
Завдання для журі було вибрати кращі роботи, які будуть передані на районну виставку-конкурс у Клуб юних моряків з флотилією. Журі конкурсу у складі заступника директора з виховної роботи Архіпової А.Є, педагога-організатора Дзюндзі Н.С., президента гімназії 2014—2015 н.р. Федюкової Е. визначило кращими із кращих роботи Гладишевої Вікторії, Хохлової Катерини та Зутікова Мирослава.
Ми щиро вітаємо переможців конкурсу, дякуємо всім конкурсантам за активну участь в конкурсі та бажаємо подальшого творчого натхнення!
Сподіваємося, що фотоконкурс в нашій гімназії– це ще одна нова гарна традиція, яка міцно закріпиться в нашому колективі!
День толерантності
Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.
«Толерантність — це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями», — стверджував Генеральний секретар ООН (1997—2006 рр.), лауреат Нобелівської премії миру, дипломат із Гани Кофі Аннан. На індивідуальному рівні — це здатність без агресії сприймати думки, погляди та ідеї, які не збігаються із твоїми. Терпимість до чужого тобі способу життя, релігійної, національної й культурної належності, мови, звичаїв, цінностей, почуттів, фізичного і психічного стану, зовнішнього вигляду є головною умовою стабільності й миру в такому різноманітному сучасному світі.
У п'ятницю, з нагоди Міжнародного дня толерантності, в Миколаївській ЗОШ № 45 відбулось ток-шоу “Гість клубу” та брейн-ринг “Європа в мініатюрах”. Учні 11-Б класу Миколаївської гімназії №4 Кускова Катерина, Бабаніна Анастасія та Долгова Анастасія були представниками гімназії на заході під час якого вдалося поспілкуватись з гостями — представниками різних національних спільнот. Також, наші дівчата ввійшли в команду від Заводського району та мали змогу позмагатись у брейн-ринзі з командами інших районів міста. Всі отримали велике задоволення від зустрічі та сувеніри на згадку. А головне, ще раз нагадали собі, що треба мати активну життєву позицію і проводити чітку межу між толерантністю та байдужістю.
Як писав Олександр Довженко : «…людина повинна бути Людиною…», тож давайте всі будемо залишатися Людьми!
Інтелектуальний турнір Що? Де? Коли?
11 листопада на базі Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини вищого навчального закладу «Університет «Україна» пройшов районний турнір інтелектуальної гри у форматі «Що? Де? Коли?». Команда Миколаївької гімназії №4 була представлена у складі: 8-В клас: Ківало Д, Компанієць К, Чаплінська Т, 9-Б клас: Ликова Д, Якубова В, Волянський Ю, Юрченко І, 9-В клас Діденко М, 10-Б клас Федюкова Е, Іваницька І. Учні гідно представили гімназію і посіли ІІ місце. Вітаємо команду та висловлюємо вдячність Аркуші Катерині Володимирівні за підготовку учнів!
«Подай руку допомоги»
Сьогодні, 12 листопада, учні Миколаївської гімназії №4 вдруге передали волонтеру з фонду допомоги українській армії «Крила Фенікса» речі та листи для наших військових. Ми сподіваємось, що теплі ковдри зігріють наших захисників, засоби особистої гігієни та продукти харчування додадуть наснаги боротися за незалежність рідної землі, а дитячі листівки донесуть до військових нашу любов, вдячність та підбадьорення. Дякую всім, хто долучився до акції!
Педагогічна рада
28 жовтня відбулася педагогічна рада, на якій були розглянуті такі питання:
1.Про значення зворотнього зв’язку на уроці для суттєвого підвищення рівня компетентностей учнів (Відп.: Тубальцева Т.О.)
2. Про важливість створення моральних і матеріальних умов для всебічного розвитку та реалізації творчої особистості гімназиста (Відп.: Архіпова А.Є.)
3.Про якісну підготовку і проведення батьківських зборів.
Вчителі Безручко Т.О., Філатова Л.В., Сидоренко Г.В. поділилися своїм досвідом з розглянутої проблеми. Психолог гімназії Арюпіна С.В. нагадала педагогічному колективу про дотримання норм етики професійного спілкування з учнями, батьками та колегами. Класний керівник 7-В класу Мірошниченко І.В. запропонувала поради класним керівникам щодо якісної підготовки до батьківських зборів. В результаті спільної діяльності педагогічного колективу було винесено проект рішення:
— Продовжувати неперервний психологічний супровід здібних учнів.
— Здійснювати моніторинг розвитку здібностей дітей.
— Організувати системну роботу класних керівників як важливої ланки визначення та розвитку обдарованості учнів.
— Координувати діяльність педагогічного колективу в роботі з батьками обдарованих учнів.
— Розробити критерії для стимулювання подальшого розвитку учнів та вчителів, які здійснювали їх підготовку.
— Залучати зацікавлених осіб, спонсорів, меценатів до створення умов для розвитку обдарованості гімназистів.
— Збільшити та урізноманітнити кількість заходів і занять у системі позакласної роботи для сприяння, розвитку інтересів учнів.
— Посилити персональну відповідальність педагогічних працівників щодо недопущення порушень правил професійної етики, дотримання чинного законодавства України в частині захисту дітей і підлітків від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, недопущення недбалого ставлення, жорстокого поводження, образ, дій, які шкодять здоров’ю дитини, забезпечення емоційного комфорту.
— Класним керівникам забезпечити якісну підготовку та проведення батьківських зборів, дотримуючись наданих рекомендацій.
Кожний урок — із користю, інакше — навіщо. Кожний урок — учням, інакше — навіщо.
Кожний урок — творчо, інакше — навіщо. Наша мета — щастя дітей!
Ми дамо їм крила — інакше бути не може.