День пам’яті жертв Голодоморів

167414«Не звільняється пам’ять, відлунює знову роками.

                                                               Я зітхну… Запалю обгорілу свічу.»

                                                                                         Адлер Королів «Стіни плачу»

 

В четверту суботу листопада в Україні  відзначається День пам’яті жертв Голодоморів.  У 2015 році  цей День припадає на 28 листопада.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні, запалюють «Свічки пам’яті».

Учні 8-Б класу відвідали дитячу бібліотеку № 6, де пройшов тематичний урок  “На хресті голодомору”, присвячений Дню пам’яті жертв Голодоморів.

У змістовній та цікавій формі було  розкрито  перед учнями одну з найстрашніших сторінок українського народу – великий голодомор 1933 року.

Затамувавши  подих  хлопці та дівчата слухали  про криваву рану в історії народу, про трагедію 33-го року, масове вбивство людей штучним голодом.

Пам'ять загиблих під час геноциду українського народу учні вшанували хвилиною мовчання та  запалили  «Свічку пам’яті».

Цікава та пізнавальна виставка книг, присвячених Голодомору, на тривалий час привернула увагу  учнів. Хвилюючи спогади свідків та фотографії тих страшних часів  не залишили байдужим  жодного.

Ми, сучасні українці, вшановуючи пам'ять невинних жертв,  повинні завжди пам’ятати  про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.

Не дай, Боже, помору.

Народне прислів’я

 

Прес-центр 8 – Б класу.

0. Изображение 024 1 2. 3. Хвилина мовчання 4. Свічка пам'яті5. Виставка книг, присвячених Голодомору 6. Виставка книг, присвячених Голодомору. 7. Виставка книг, присвячених Голодомору

Оприлюднено в news

Змагання з шахів на першість Заводського району

20 листопада в Обласному шаховому клубі відбулись районні змагання з шахів серед учнів загально-навчальних закладів Заводського району.

Команда гімназії №4 гідно представила наш заклад,  продемонструвавши свої вміння на шаховій дошці, логічне мислення, цілеспрямованість.

Юні шахісти у напруженій боротьбі посіли 4 місце у командному заліку.

Честь гімназії захищали:

Сидоренко Діана – 5-А, Пахолюк Нікіта – 8-Б, Волянський Юліан – 10-Б.

DSC_1550 JBt7D79IXBAlr2qAamUj9cDSC_1534 

 

 

 

DSC_1536

 

Оприлюднено в news

Триває тиждень, присвячений Дню української писемності та мови

У Миколаївській гімназії триває тиждень, присвячений Дню української писемності та мови. Учні 7-Б класу провели 11 листопада захід «Найкраща мова єднання – українська», який не залишив поза увагою жодного учасника. А девізом свята був заклик, дібраний самими учнями «Бережімо рідну мову!». Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, ці слова, промовлені з дитячих вуст, звучали особливо актуально.

1

Кожен учень заходу висловив думку «Чи потрібно вивчати українську мову?», адже мова — одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова – це душа нації, її генетичний код, у її глибинах народилося багато того, чим може пишатися наш народ. Після перегляду відеоматеріалу, який підготували учні, був підведений підсумок: наш народ – єдиний, його мова – це велика основа для єдності всієї держави, єднання минулого і майбутнього покоління. Закінчилося свято «Молитвою до мови» Катерини Мотрич у виконанні учениць 7-Б класу Циганової Д., Дубняк Ю.

2 3

Присутні отримали пріємні враження та гарний настрій. На згадку про конкурс усі учасники отримали наліпки «Я люблю українську мову».

34

З метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу 10 листопада у гімназії стартував Міжнародний конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика та Міжнародний конкурс ім. Тараса Шевченка.

11
Захід пройшов організовано. Відкриття конкурсу розпочалось радіовітанням учасників. Учнями 7-Б класу була підготовлена стінгазета, яка містила матеріал про Тараса Шевченка.

5

Цікаві та змістовні заходи провели учні 9-10 класів.

6

Учні 7 –А класу підготували урок-подорож, на якому дізналися про мецената Петра Яцика. Так з’явилися у класних куточках заповіді свідомого українця про рідну мову, мовні заповіді Митрополита Іларіона. Підготовлені учнями матеріали  стали закликом до єднання навколо рідного слова, переконливим доказом того, що наша мова незрівнянно прекрасна, і цуратися її не слід.

Прес-центр гімназії

 

 

Оприлюднено в news

День української писемності

З метою розширення пізнавальних інтересів з української мови і літератури, виховання патріотизму, національної гордості, розкриття ролі української мови та шляхів її розвитку 9 листопада, у день Преподобного Нестора – Літописця, Миколаївська гімназія №4  провела ряд заходів до Дня української писемності та мови. 9 листопада відкрилася виставка у бібліотеці «Слово про слово», яку підготували вчителька Мірошниченко І.В. та бібліотекар Шукаєва Л.О.

1 2

План проведення Дня писемності та мови як завжди є досить насиченим. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

3

Прес-експрес «З історії виникнення письма» провела вчитель Чернецька І.О. для учнів 5-х класів. Учні серйозно і відповідально підготувалися до цього заходу.

4 5

Учні розповідали вірші, гуморески, співали та ставили інсценівки. Цікавим та змістовним заходом став брейн-ринг «Слово відмикає серця».

Класні керівники 5-9 класів провели виховні години:

  • «Мандрівка у Країну писемності», 5 клас
  • «Рідна мова солов'їна», 6 клас
  • «Історія народних свят та обрядів», 7 клас
  • «Історія народних свят та обрядів», 7 клас

6

Також була проведена зустріч з письменницею Миколаївщини В.І. Марущак.

7
Учні 8 класів представили українську мову як коштовний скарб, який є нашою гордістю, гідністю, совістю.

8

Під час проведення уроків учителями-мовниками використовувались інформаційні п'ятихвилинки, з яких учні дізнавались про історію свята, про життя Нестора-Літописця та про сучасний стан української мови.

Позакласною роботою вчителів української мови Чернецькою І.О. та Сидоренко Г.А. стала цікава та змістовна мовознавча гра «Походження письма. Виникнення слов'янської азбуки».

 

9

Оприлюднено в news

Диктант національної єдності

9 листопада в День української писемності і мови учні 11-Б класу Миколаївської гімназії#4 на уроці української мови разом зі своїм вчителем Мірошниченко І.В. взяли участь у написанні диктанту національної єдності. Українська мова- це наш дорогоцінний скарб! Тож плекаймо її, розвиваймо її!!!

FsPjCQmMvyg ACjWNyKl5ps iaVMZjf_n10 POYxGCVBIVA

Оприлюднено в news

Екологічна агітбригада «Ekolife»

6 листопада команда нашої гімназії брала участь у районному злеті агітбригад. Наша команда розказала про проблеми земельних ресурсів Миколаївщини та шляхи їх вирішення у вигляді казки і посіла почесне 2 місце. Висловлюємо подяку учням які допомагали в підготовці та брали участь у виступі агітбригад: Довгань Тетяна (6-А клас), Мельніченко Олександра та Щербина Дар’я (6-В клас), Шведова Анастасія, Циганова Дарина (7-Б клас), Баланда Данило (7-В клас), Горбунова Дана, Яковенко Світлана (9-А клас), Радченко Юлія (9-Б клас).

DSC_5072 DSC_5083 DSC_5105 DSC_5116 DSC_5125 DSC_5151

Оприлюднено в news

Екскурсія до Мигії

2 жовтня 2015 року наш 7 – А клас їздив до Мигії. Мигія — село в Україні, в Первомайському районі Миколаївської області. Екскурсія зачаровувала неймовірними пейзажами гір, «Чорного» озера, гірських річок, Мигійських порогів, старовинних споруд. Під час екскурсії нам розповіли про давню історію гірських порід, легенди (майже всі сумні), пов’язані з назвами тієї місцини. Деякі з учнів відвідали рафтинг. Рафтинг — вид екстремального спорту, швидкісний сплав гірською річкою через пороги на надувному човні, плоті або на байдарці. Всім було дуже весело! І тим хто спускався, і тим, хто за цим спостерігав. Екскурсія була дуже цікава! Ми пізнали багато нового!

Мигія — це справжня гірська країна серед неозорих степів, немов Маленька Швейцарія. Мабуть, більш ніде немає такої великої кількості скелястих островів посеред Південного Бугу, річкових порогів, багатої флори та фауни.

Прес-центр 7-А класу

VLUU L210  / Samsung L210 VLUU L210  / Samsung L210 VLUU L210  / Samsung L210 VLUU L210  / Samsung L210

Оприлюднено в news