Хай живе загальний мир у всьому світі

22 квітня — День Землі. Люди у світі святкують цей весняний день для того, щоб ще раз наголосити, що Земля повинна бути квітучою, мальовничою та мирною. Наша гімназія провела дуже повчальну та цікаву лінійку, яка була присвячена правилам збереження нашої Землі. Дівчата з гімназійної агітбригади «Юні рятівники» наголосили гімназистам на правилах, які збережуть планету та зроблять її квітучою та зеленою. «Хай живе загальний мир у всьому світі» — загальний лозунг усіх жителів планети до Дня Землі.
Люби природу не як символ
Душі своєї,
Люби природу не для себе,
Люби для неї.
(М. Рильський)

IMG_4622 IMG_4631

На лінійку були запрошені учні 4-х класі ЗОШ №65

IMG_4612

Також в цей день проходили заходи до Дня цивільного захисту. Вчитель цивільного захисту Брагін А.Л. з учнями 10-Б класу підготували у холі  виставку, на якій були представлені протигази усіх видів та типів, пристрій для вимірювання радіаційного фону, пристрій для виміру хімічного складу повітря, засоби для захисту від забрудненого повітря, а на стендах представили плакати з порадами як діяти в разі небезпеки.

IMG_4636 IMG_4637

Після другого уроку пролунав тривожний сигнал, після якого всі учні з вчителями вибігли на шкільний майданчик. А після четвертого уроку лідери учнівського самоврядування провели радіолінійку, під час якої нагадали правила поведінки в незвичайних ситуаціях.

IMG_4659 IMG_4653 IMG_4670 IMG_4661

Хохлова Катерина

Оприлюднено в news

Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять…

30 років — чорний ювілей трагедії, який не святкують, але який потрібно пам'ятати. 30  років пройшло, але і тепер на місці вибуху чорна діра. Це необхідно пам’ятати нам, дітям 21 століття.

Саме тому учні 8-А класу провели захід, присвячений 30-тій річниці аварії і  зустрілися зі свідком Чорнобильської катастрофи — Головою громадської організації «Союз — Чорнобиль інвалідів України» Заводського району Лопатюк Любов'ю В’ячеславівною.

Було страшно слухати жахливі розповіді про той день: як відбулася евакуація міста, що пережили люди в ці жахливі дні, переглянули сторінки фотографій  і фрагменти відеофільмів. Найбільше нас вразила історія про сосну в формі хреста, яка пережила навіть Світову війну, але померла від радіації. Ми отримали можливість поспілкуватися з нелегкою долею сильною духом жінки.

Вклонися, народе, Героям Чорнобиля,

До серця палкого синів пригорни, —

Щоб діти й онуки їх стали хоробрими.

Бо стогнуть, як люди, дерева, й кричать полини.

Вклонімося, друзі, Героям Чорнобиля,

Що глибоко в пам'ять народу вросли.

Я бачив, спинились вони перед обрієм —

І тихо у сиве безсмертя поволі пішли.

Прес-центр 8-А класу

tYQep5NZ3CU XYn6XUMkTBk 3ufe2QGZAAA EZafo-EowFA OtB3FG1OjPw s_u4575cveY

Минуло 30 років, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої  землі. Цей день  завжди буде об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

Чи знаєш ти, світе,

як сиво ридає полин,

Як тяжко, як тужно

моєму народу болить!

Ці слова стали епіграфом до класної години, проведеної  20 квітня у 6 – А класі, присвяченій пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. Говорили про причини та масштаби трагедії, намагались відновити ті страшні події 26 квітня 1986 року та визначити наслідки для людства. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять пожежників, молодих хлопців, що першими прибули на АЕС.

За роком спливає рік, але для нашої Батьківщини Чорнобиль залишається незагоєною раною. Україна зараз — зона екологічного лиха. І ми, підростаюче покоління, повинні пам'ятати, що Чорнобильська трагедія — це останнє застереження людству, що природа не вибачає жорстокості й недбалості у ставленні до себе. Вона завжди віддячує взаємністю.

Чим стане наша земля завтра — неповторною красою чи прекрасною потворою?   Залежить від нас!

Прес – центр 6 — А класу

11 14 15 16

Чорнобиль... Нині це слово знає весь світ. Чорнобиль -це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль.

З метою навчати дітей вболівати за минуле своєї держави,  сприймати її такою, якою вона є, формувати загально розвинену людину, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу 26 квітня до Дня Чорнобильської трагедії у 7-Б класі була проведена година спілкування на тему:« Чорнобиль немає минулого часу»

Чорнобильська трагедія назавжди змінила наш світ і дала зрозуміти, що мирний атом може зрештою обернутися великою бідою. Біда розчинилась в духмяному повітрі, у біло-рожевому цвітінні яблунь та абрикос, у воді сільських криниць, у всій красі. Та хіба тільки в ній? Вона розчинилася в людях. Ця трагедія увійшла в історію, в усі хроніки людства як невигойна рана на тлі України.

Учнями було підготовлено обладнання для проведення години спілкування: журнальний столик, на якому знаходяться портрети пожежників, які загинули; живі квіти; свічка пам'яті з чорною стрічкою; виставка книг «Чорнобиль — трава гірка». Учні читали вірші. Слухали спогади тих, хто пережив ці страшні події. Із завмиранням серця переглядали відеоролики тих днів. Інсценування вірша  викликало емоції переживання, співчуття, усвідомлення жаху цієї трагедії. Учні хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто віддав життя за життя.

Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи свої здоров'ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.

Хай стане мир міцніший устократ,

Хай над землею чисте небо буде.

Чорнобиль — попередження небат,

Його уроків людство не забуде.

Прес-центр 7-Б класу

11 5 6 7 8 10

26 квітня, в 9-В класі відбувся урок пам’яті на тему: «Чорнобильські дзвони», присвячений 30 річчю від дня найбільшої техногенної катастрофи в історії людства – аварії на Чорнобильській атомній електростанції .

На уроці учні згадали про мужність пожежників, військових, героїзм простих людей,  переглянули документальній фільм «За хвилину до катастрофи».

      Хвилиною мовчання учні вшанували пам'ять загиблих пожежників та ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЄС.

Прес-центр 9-В класу

1 2

26 квітня 2016 року виповнюється 30 років з моменту страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної біди світового масштабу на Чорнобильській АЕС. Напередодні 30-ої річниці Аварії на ЧАЕС учні 7-В класу разом із класним керівником вчителем географії Полюховою Ольгою Дмитрівною та працівниками міської бібліотеки №6 провели виховний захід  на тему: «Атомне століття раною горить». Учні вшанували пам'ять загиблих під час ліквідації аварії на ЧАЕС. Чорнобильська трагедія стала тим явищем, зміст і причини якого кожне нове покоління осмислюватиме по своєму. Осмислюватиме з висоти свого дня і з низин кінця ХХ сторіччя.

Прес-центр 7-В класу

b351K1qm8lw eF6Cmj-WyoY

В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли в нічне небо здійнявся зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля.
До 30-х роковин Чорнобильської трагедії у 5-В класі Миколаївської гімназії №4 пройшла година спілкування на тему «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської». Метою заходу було: осмислення та усвідомлення масштабів трагічної події, відповідальності перед наступним поколінням;  виховання глибокої поваги до людей, які віддали своє життя в ім'я майбутнього життя людства; розвиток почуття гордості за свій народ; прищеплювання любові до рідного краю. Так, учні ознайомилися з історією  трагедії, яка трапилась на  Чорнобильській атомній станції, переглянули відео про Борчукова Григорія Михайловича, одного з ліквідаторів, та презентували свої малюнки та виступи про героїв та наслідки трагедії. Хвилиною мовчання  учні вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя, рятуючи світ  від  радіаційної чуми.

Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей.

Прес-центр 5-В класу

_o9pjuB79RM _xhR8Pox8n8

27 квітня був проведений захід до 30 річниці Чорнобильської трагедії у формі усного журналу. Була показана компютерна презентація в представалені якої приймав участь весь 9-Б клас. Ми згадали події, які сталися 26 квітня 1986 року і вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Прес-центр 9-Б класу

1 2

Оприлюднено в news

Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців

Навіщо потрібна така наука як історія? Адже все, що відбувалося у віках, вже минуло. Відомий філософ доби Відродження сказав: «Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе».

Історія зберігає у своїй пам'яті події давно минулих днів. Це наша культурна спадщина. Завдяки їй ми знаємо, що в нашої країни існує минуле, що у нас є коріння, а наш народ має своїх героїв.

Продовжуючи вивчення історії свого народу, ми, учні 6 — А класу, 21 квітня  побували в гостях у бібліотеки №6, де працівники провели для нас виховний захід на тему «Золоте відлуння пекторалі». Здійснивши  літературно – археологічну розвідку, ми поглибили свої знання про життя скіфів на території України, про культурну спадщину, що залишив цей загадковий кочовий народ. Ми мали змогу детальніше ознайомитись з життям та діяльністю відомого українського археолога Бориса Миколайовича Мозолевського. Саме йому маємо завдячувати за неоціненну знахідку – золоту пектораль, що є візитною карткою України.

Кожен із нас повинен знати історію свого народу, своєї держави. Освічена людина завжди розуміє, що без минулого немає сучасного, без традиційного немає нового, без колишнього немає теперішнього. Для народу його історія — це не просто минуле, це його душа. Той, хто не знає національної історії, ніколи не зможе зрозуміти свого народу й діяти на його благо.

Прес – центр 6  — А класу

20160421_105353 20160421_105733 20160421_105821 20160421_111307

Оприлюднено в news

Вшанування пам’яті Великого Каменяра

Франкове слово — душа жива.
Хвалу поету народ співа.
По всьому світу, як грім гримить:
«Знай: лиш боротись — то значить жить».

З нагоди вшанування пам’яті Івана Франка у зв’язку з 160-річницею від дня народження та 100-річчям від дня смерті Івана Франка учні 8-В класу разом із класним керівником вчителем української літератури Мірошниченко Іриною Василівною та працівниками міської бібліотеки №6 провели виховний захід  на тему: «Багатогранність таланту Великого Каменяра». Учні мали змогу детальніше ознайомитися зі сторінками життєпису митця, продекламувати улюблені вірші, пригадати казки письменника, долучитися до розгадування кросворду та дати відповіді на вікторину.

Прес-центр 8-В класу

1 1_Zagalne_foto

Оприлюднено в news

Хто хоче стати мільйонером?

20.04.16 в Миколаївській гімназії №4 відбувся позакласний захід з англійської мови. Вчитель англійської мови Плешивцева Л.М. разом зі студентом НПУ імені Сухомлинського Трифоновим Ст. підготували для учнів 10-А класу інтелектуальне шоу «Хто хоче стати мільйонером?». Учасники дуже швидко впорались із завданнями краєзнавчого характеру і здобули свій перший мільйон.

Під час музичних пауз свій талант також проявили учні 6-А класу: Череповська К., Бойко А., Гальвець В., які виступили з пісенно-танцювальною композицією «What can rap be about?».

Не залишив байдужим глядачів і виступ старшокласників Петровича М. і Теленюк І., які виконали тематичний танок із комедії «Дванадцять стільців». А завершив шоу учень 11-А класу Леонт’єв Євген з музичною композицією «Yesterday», зігравши її на трубі.

Всі присутні отримали велике задоволення від заходу та спілкування на англійській мові.

IMG_4605 IMG_4597 2 IMG_4591

Оприлюднено в news

Еко-тусовка!!!

На виконання наказу Управління освіти Миколаївської міської ради від 05.04.16 № 182 «Про проведення навчальними закладами міста екологічного місячника» та відповідного наказу Миколаївської гімназії №4, з метою формування екологічної культури гімназистів, активізації пізнавальної, творчої і просвітницької діяльності учнів, покращення зовнішнього озеленення навчального закладу та благоустрою парків Миколаєва з 09.04.2016р. по 09.05.2016р проводиться екологічний місячник. В рамках якого 22 квітня буде проведено еко-тусовку в парку Перемоги.
Просимо батьків гімназистів підписати заяву-згоду на участь у вищеназваній акції.

Директору гімназії №4

Тубальцевій Т.О.

(ПІБ батьків)

 Заява

Я, (ПІБ батьків), мати (батько) учня (учениці) ____класу,  дозволяю своїй дитині брати участь у «Еко-тусовці», прибирання парку Перемоги (прибирання листя, підмітання алей).

_____________                                                  _____________

(Дата)                                                                 (Підпис батьків)

Оприлюднено в news

«Той, хто по-справжньому любить свою Батьківщину, з усякого погляду справжня людина»

Насправді складно осмислювати такі поняття як любов, чесність, відданість, патріотизм. Бо незважаючи на те, що кожен з нас більш-менш розуміє їх значення, все одно вкладає в них щось своє. Це не річ, яку можна побачити чи взяти в руки. Це щось невидиме, проте реально існуюче, те, що наповнює наше життя смислом, тим самим роблячи нас людьми.

Кожна країна – це велика родина, де всі живуть спільними радощами та проблемами. Тому ми відчуваємо свою причетність та відповідальність за все, що відбувається у державі. Адже ми майбутні захисники своєї  Вітчизни! Патріотизм  для нас — це любов до Батьківщини, любов до історії своєї країни, це спокійна і тверда відданість країні, що триває впродовж всього життя людини, це прагнення захистити і прославити свою державу.

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди…

Такими словами починався виховний патріотичний захід «Урок Мужності», проведений 31 березня в 6 – А та 8 – А класах. Учні підготували літературно – музичну композицію та запросили офіцерів  198 Навчального центру  ВМС Збройних Сил України: капітана 2 рангу Зутікова Олега Вячеславовича та капітана 3 рангу  Макарова Максима Анатолійовича. Для гостей прозвучала пісня «Ні — війні», також  учні  розповідали вірші та власноруч написані побажання воїнам . Окрасою свята став прапор, підписаний учнями гімназії для бійців та відеофільм, присвячений  ВМС.   На завершення представники військової частини відповіли на запитання учнів та подарували  журнали «Військо».

Сподіваємося на подальшу співпрацю з Навчальним центром, які є для нас прикладом  мужності та відваги.

IMG_4364 IMG_4376 IMG_4385 IMG_4408 IMG_4434 IMG_4446

Прес – центр 6 – А та 8 – А класів

Оприлюднено в news

Опитування для учнів та батьків щодо гурткової роботи

На запит батьківської громадськості, з метою формування мережі гуртків у 2016—2017 н.р. просимо пройти опитування дітям та батькам щодо інтересів, задоволення потреб у позашкільній освіти за посиланням:

http://goo.gl/forms/pXfsVIyTsG

Оприлюднено в news

What do you know about Britain?

Сьогодні на уроці англійської мови учні 9-А класу грали в інтелектуальну гру "What do you know about Britain?" Учні об'єднались у три команди та дружньо крокували до перемоги, яку здобула, з невеликим відривом, команда «S.T.A.R.S.» Протягом гри учні не тільки повторили вивчений матеріал з теми «Великобританія», а й дізнались дещо нове.

IMG_4485 IMG_4495 IMG_4454 IMG_4463 IMG_4487 IMG_4498 IMG_4517 IMG_4500  IMG_4483IMG_4478

Оприлюднено в news

Всесвітній день поезії

21 березня відзначається щорічний Всесвітній день поезії. В Миколаєві в Будинку творчості відбулася зустріч поетів багатьох поколінь. На цьому святі учням  6-В класу пощастило почути «живий» голос поетів-Д.Кременя., В Качуріна., Л Чижової та інших.

21 березня – день весняного рівнодення у північній півкулі – був обраний як символ оновлення природи і творчого характеру людського духу.

Всесвітній день поезії був заснований на 30-й сесії генеральної асамблеї ЮНЕСКО, що відбулася у Парижі в 1999 році.

День покликаний сприяти розвитку поезії, поверненню до усної традиції поетичних читань,

Вважається, що перший поетичний твір був написаний у 23 столітті до нашої ери. Це вірші-гімни аккадської принцеси і верховної жриці, відомої як Енхедуанна. Гімни Енхедуанни вважалися священними.

Віршована форма аж до епохи Відродження шанувалася в Європі як одна з основних умов краси і була практично єдиним інструментом перетворення слова на мистецтво.

Перший Всесвітній день поезії пройшов у 2000 році в Парижі, де розташована штаб-квартира ЮНЕСКО. У цей день в різних країнах світу влаштовуються фестивалі, вікторини та конкурси відомих і поетів-початківців.

Прес-центр 6-В класу

IMG_20160321_150843 IMG_20160321_155735

Оприлюднено в news