Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять…

30 років — чорний ювілей трагедії, який не святкують, але який потрібно пам'ятати. 30  років пройшло, але і тепер на місці вибуху чорна діра. Це необхідно пам’ятати нам, дітям 21 століття.

Саме тому учні 8-А класу провели захід, присвячений 30-тій річниці аварії і  зустрілися зі свідком Чорнобильської катастрофи — Головою громадської організації «Союз — Чорнобиль інвалідів України» Заводського району Лопатюк Любов'ю В’ячеславівною.

Було страшно слухати жахливі розповіді про той день: як відбулася евакуація міста, що пережили люди в ці жахливі дні, переглянули сторінки фотографій  і фрагменти відеофільмів. Найбільше нас вразила історія про сосну в формі хреста, яка пережила навіть Світову війну, але померла від радіації. Ми отримали можливість поспілкуватися з нелегкою долею сильною духом жінки.

Вклонися, народе, Героям Чорнобиля,

До серця палкого синів пригорни, —

Щоб діти й онуки їх стали хоробрими.

Бо стогнуть, як люди, дерева, й кричать полини.

Вклонімося, друзі, Героям Чорнобиля,

Що глибоко в пам'ять народу вросли.

Я бачив, спинились вони перед обрієм —

І тихо у сиве безсмертя поволі пішли.

Прес-центр 8-А класу

tYQep5NZ3CU XYn6XUMkTBk 3ufe2QGZAAA EZafo-EowFA OtB3FG1OjPw s_u4575cveY

Минуло 30 років, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої  землі. Цей день  завжди буде об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

Чи знаєш ти, світе,

як сиво ридає полин,

Як тяжко, як тужно

моєму народу болить!

Ці слова стали епіграфом до класної години, проведеної  20 квітня у 6 – А класі, присвяченій пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. Говорили про причини та масштаби трагедії, намагались відновити ті страшні події 26 квітня 1986 року та визначити наслідки для людства. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять пожежників, молодих хлопців, що першими прибули на АЕС.

За роком спливає рік, але для нашої Батьківщини Чорнобиль залишається незагоєною раною. Україна зараз — зона екологічного лиха. І ми, підростаюче покоління, повинні пам'ятати, що Чорнобильська трагедія — це останнє застереження людству, що природа не вибачає жорстокості й недбалості у ставленні до себе. Вона завжди віддячує взаємністю.

Чим стане наша земля завтра — неповторною красою чи прекрасною потворою?   Залежить від нас!

Прес – центр 6 — А класу

11 14 15 16

Чорнобиль... Нині це слово знає весь світ. Чорнобиль -це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль.

З метою навчати дітей вболівати за минуле своєї держави,  сприймати її такою, якою вона є, формувати загально розвинену людину, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу 26 квітня до Дня Чорнобильської трагедії у 7-Б класі була проведена година спілкування на тему:« Чорнобиль немає минулого часу»

Чорнобильська трагедія назавжди змінила наш світ і дала зрозуміти, що мирний атом може зрештою обернутися великою бідою. Біда розчинилась в духмяному повітрі, у біло-рожевому цвітінні яблунь та абрикос, у воді сільських криниць, у всій красі. Та хіба тільки в ній? Вона розчинилася в людях. Ця трагедія увійшла в історію, в усі хроніки людства як невигойна рана на тлі України.

Учнями було підготовлено обладнання для проведення години спілкування: журнальний столик, на якому знаходяться портрети пожежників, які загинули; живі квіти; свічка пам'яті з чорною стрічкою; виставка книг «Чорнобиль — трава гірка». Учні читали вірші. Слухали спогади тих, хто пережив ці страшні події. Із завмиранням серця переглядали відеоролики тих днів. Інсценування вірша  викликало емоції переживання, співчуття, усвідомлення жаху цієї трагедії. Учні хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто віддав життя за життя.

Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи свої здоров'ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.

Хай стане мир міцніший устократ,

Хай над землею чисте небо буде.

Чорнобиль — попередження небат,

Його уроків людство не забуде.

Прес-центр 7-Б класу

11 5 6 7 8 10

26 квітня, в 9-В класі відбувся урок пам’яті на тему: «Чорнобильські дзвони», присвячений 30 річчю від дня найбільшої техногенної катастрофи в історії людства – аварії на Чорнобильській атомній електростанції .

На уроці учні згадали про мужність пожежників, військових, героїзм простих людей,  переглянули документальній фільм «За хвилину до катастрофи».

      Хвилиною мовчання учні вшанували пам'ять загиблих пожежників та ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЄС.

Прес-центр 9-В класу

1 2

26 квітня 2016 року виповнюється 30 років з моменту страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної біди світового масштабу на Чорнобильській АЕС. Напередодні 30-ої річниці Аварії на ЧАЕС учні 7-В класу разом із класним керівником вчителем географії Полюховою Ольгою Дмитрівною та працівниками міської бібліотеки №6 провели виховний захід  на тему: «Атомне століття раною горить». Учні вшанували пам'ять загиблих під час ліквідації аварії на ЧАЕС. Чорнобильська трагедія стала тим явищем, зміст і причини якого кожне нове покоління осмислюватиме по своєму. Осмислюватиме з висоти свого дня і з низин кінця ХХ сторіччя.

Прес-центр 7-В класу

b351K1qm8lw eF6Cmj-WyoY

В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли в нічне небо здійнявся зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля.
До 30-х роковин Чорнобильської трагедії у 5-В класі Миколаївської гімназії №4 пройшла година спілкування на тему «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської». Метою заходу було: осмислення та усвідомлення масштабів трагічної події, відповідальності перед наступним поколінням;  виховання глибокої поваги до людей, які віддали своє життя в ім'я майбутнього життя людства; розвиток почуття гордості за свій народ; прищеплювання любові до рідного краю. Так, учні ознайомилися з історією  трагедії, яка трапилась на  Чорнобильській атомній станції, переглянули відео про Борчукова Григорія Михайловича, одного з ліквідаторів, та презентували свої малюнки та виступи про героїв та наслідки трагедії. Хвилиною мовчання  учні вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя, рятуючи світ  від  радіаційної чуми.

Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей.

Прес-центр 5-В класу

_o9pjuB79RM _xhR8Pox8n8

27 квітня був проведений захід до 30 річниці Чорнобильської трагедії у формі усного журналу. Була показана компютерна презентація в представалені якої приймав участь весь 9-Б клас. Ми згадали події, які сталися 26 квітня 1986 року і вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Прес-центр 9-Б класу

1 2

Оприлюднено в news

Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців

Навіщо потрібна така наука як історія? Адже все, що відбувалося у віках, вже минуло. Відомий філософ доби Відродження сказав: «Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе».

Історія зберігає у своїй пам'яті події давно минулих днів. Це наша культурна спадщина. Завдяки їй ми знаємо, що в нашої країни існує минуле, що у нас є коріння, а наш народ має своїх героїв.

Продовжуючи вивчення історії свого народу, ми, учні 6 — А класу, 21 квітня  побували в гостях у бібліотеки №6, де працівники провели для нас виховний захід на тему «Золоте відлуння пекторалі». Здійснивши  літературно – археологічну розвідку, ми поглибили свої знання про життя скіфів на території України, про культурну спадщину, що залишив цей загадковий кочовий народ. Ми мали змогу детальніше ознайомитись з життям та діяльністю відомого українського археолога Бориса Миколайовича Мозолевського. Саме йому маємо завдячувати за неоціненну знахідку – золоту пектораль, що є візитною карткою України.

Кожен із нас повинен знати історію свого народу, своєї держави. Освічена людина завжди розуміє, що без минулого немає сучасного, без традиційного немає нового, без колишнього немає теперішнього. Для народу його історія — це не просто минуле, це його душа. Той, хто не знає національної історії, ніколи не зможе зрозуміти свого народу й діяти на його благо.

Прес – центр 6  — А класу

20160421_105353 20160421_105733 20160421_105821 20160421_111307

Оприлюднено в news