Старт екологічного проекту «Зелене подвір'я гімназії»

Шановні учні, батьки, вчителі, випускники та просто жителі МКР Намив!

10 листопада о 10:00 ми розпочинаємо екологічний  проект «Зелене подвір'я гімназії»! За рахунок коштів, які було зібрано в жовтні під час гімназійного ярмарку, придбано дерева та кущі, закуплено чорнозем та добрива. В суботу ми тільки додамо частинку своєї душі задля того, щоб створити затишок на подвір'ї нашої улюбленої гімназії! Запрошуємо усіх бажаючих! За можливістю візьміть, будь ласка, інвентар (лопата та відро). Тож чекаємо на кожного! Не будьмо байдужі!

Оприлюднено в news

  31.10.2018 о 10.00 відбудеться публічна та відкрита презентація перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти претендентів на заміщення вакантної посади директора Миколаївської гімназії№4 (вул.Лазурна, 48)

Оприлюднено в news

«Локальна школа успіху» Фонду братів Кличків в Миколаївській гімназії №4

26 жовтня на базі Миколаївської гімназії №4 відбулася «Локальна школа успіху» Фонду братів Кличків. Мета цього проекту — розповісти учням-тінейджерам про існування такого проекту як «Школа Успіху». Присутніми на цьому заході були активні, креативні, переможці олімпіад та різних конкурсів учні 7-11 класів гімназії.

Захід проводили 5 спікерів, яким були приблизно по  16 років, в цьому полягала головна суть локальної школи успіху, щоб учасники зрозуміли, що все можливо в будь-якому віці, і те, що кожен унікальний у своїй справі. Перед початком заходу учням роздали бейджики з іх ім'ями та прізвищами.

Засновник «Локальної школи успіху» на базі гімназії був учень 11-Б класу Ільницький Денис, який розповів про фонд братів Кличків, проект «Школа успіху» та поділився своїм досвідом у перебуванні на проекті. Він докладно розповів, як створив свій бренд одягу в 16 років. Що потрібно було йому для цього і які були етапи створення бренду, а також дав свої поради стосовно створення  власного бізнесу. Наступним спікером стала учениця 11-А класу Савченко Марія, вона розповіла про те, чого в сучасному світі не вистачає підліткам — комунікабельності. Марія розповіла трохи про себе і те, як вона стала товариською дівчиною. Дала корисні поради стосовно спілкування, розповіла як знаходити друзів та цікавих людей, провела декілька психологічних завдань для закріплення матеріалу. Дуже цікавий спіч провела учениця 11-Б класу Гончаренко Аліна, а саме лекції та інтерактивні заняття. Темами її лекцій були: тайм-менеджмент, продуктивність та звички людини. Аліна дала корисні поради, щодо планування режиму дня та самоорганізації, також надала багато лайфхаків про те, як припинити прокрастенувати та почати займатись корисними справами, які підуть тобі на користь. Згодом учениця 11-Б класу Жаронкіна Олена провела яскраві тренінги на тему дискусій та дебатів. Олена навела приклади, коли ці знання можна застосувати в реальному житті. Провела декілька дискусій з учасниками та ігри в дебати.  Останнім спікером була учениця 11-Б класу Амбросімова Анастасія, яка провела дві корисні лекції на тему фінансової грамотності. Вона розповіла, чому потрібно контролювати свої доходи та витрати і як правильно це робити. Також Анастасія інтерактивно просвітила дітей про види заробітку і  про основні правила грамотного відношення до грошей. Вона провела 2 цікаві ігри, завдяки яким учасники зрозуміли усю важливість фінансової грамотності та для чого вона потрібна людині. 

В кінці заходу усім учасникам роздали сертифікати за участь у «ЛШУ» і було зроблено колективне фото. Хочеться виразити величезну подяку адміністрації Миколаївської гімназії №4, Тубальцевій Тетяні Олексіївні та Романець Ірині Василівні, які дозволили провести цей захід на базі гімназії.

Можемо зробити висновок, що проведення «ЛШУ» Фонду братів Кличків було дуже корисним для учнів Миколаївської гімназії №4, учасникам було докладно показано і розказано, що неважливо скільки тобі років і які ти маєш можливості, у житті головне- мати бажання і ніколи не зупинятися на досягнутому, ми думаємо, що хтось з присутніх учнів  обов'язково  візьме участь (безкоштовно) у Школі успіху Фонду братів Кличків цього літа.

За всіма питаннями стосовно реєстрації на участь в ШУ звертатися до Ільницького Дениса 11-Б.

Денис Ільницький

Оприлюднено в news

В Миколаївській гімназії №4 відбулася патріотична зустріч з воїном АТО

 

З метою виховання в гімназистів  патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за наших захисників Вітчизни в Миколаївській гімназії №4 відбулася зустріч з учасником бойових дій – командиром відділення вогневої підтримки сили спеціальних операцій, головним старшиною Гудь Дмитром Сергійовичем.

Гімназисти радо вітали земляка, поділилися власними думками про події на Сході України, поставили запитання, які їх хвилювали, висловили теплі й щирі побажання молодому бійцю. У свою чергу Дмитро -  надав учням відверті відповіді, поділився теплими спогадами про роки, передав частинку своєї енергії, мужності й оптимізму.

Присутні з хвилюванням слухали розповідь воїна-земляка про нелегкі будні на сході України, про свої успіхи та невдачі, про тих, хто загинув на полі бою та вшанували пам’ять про них – хвилиною мовчання. Молодь задавала питання про умови перебування в місцях бойових дій, про закінчення війни, про ставлення місцевих жителів до воїнів.

У ході зустрічі панувала атмосфера патріотизму і довіри. Гімназистів надихнув запал юнака, його прагнення захищати Батьківщину і віра в перемогу. Вражені зустріччю, гімназисти вирішили активно допомагати бійцям, які захищають свободу, незалежність та територіальну цілісність України.  Це людина сильної волі, міцного характеру, впевнений в собі патріот України. Саме такими хочеться бачити наших учнів і саме про таку сильну і незалежну Україну мріє кожен із нас.

Щирі слова подяки воїну за вірність, служіння Україні, її захист висловила директор гімназії Тубальцева Т.О., класний керівник 6-б класу Плешивцева Л.М.

Час сплинув непомітно. Діти, затамувавши подих, слухали розповідь, запитували, спілкувались. Ніхто не залишився байдужим. Гімназисти та вчителі поставили гостю багато запитань, залюбки потисли руку герою й побажали Божої опіки у справі захисту рідної землі.

 

Оприлюднено в news

Свято Покрови

12 жовтня у Миколаївській гімназії №4 було проведено відкриту годину спілкування, присвячену визначному святу украінців — святу Покрови, яку підготували учні 5 класу під керівництвом Полюховоі О.Д.

   

 

 

 

 

Під час заходу гімназисти розповіли нам про походження свята, його значущість і народні повір’я та традиціі, пов’язані з ним. Звичайно, вся інформація була представлена в цікавій формі, учні декламували тематичні вірші, співали пісень та танцювали.

 Вразило і те, що у заході взяв участь увесь учнівський колектив, ніхто не боявся сцени і кожен намагався виступити якнайкраще.

Гурток ,,Юний кореспондент,,

 

Оприлюднено в news

«Козацький гарт»

 

10 жовтня на спортивних майданчиках ЗОШ №6  відбувся ІІ тур змагань

Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький Гарт»

серед учнів 5-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

В змаганнях взяли участь усі школи Заводського району.

Учні змагалися з «човникового бігу», стрибків у довжину з місця, стрибків через скакалку (д.), перетягування канату (хл.).

Продемонструвавши свої найкращі фізичні здібності та вольові якості, дружбу та прагнення до перемоги команда гімназії посіла почесне ІІ місце.

Збірна команда гімназії №4 була сформована з переможців І туру (шкільного етапу) цих змагань.

До складу команди ввійшли:

  1. Штельмах Кірілл – 5 А
  2. Луценко Ксенія — 5 В
  3. Глоба Вадим — 6 Б
  4. Бровко Аліна — 6 В
  5. Околович Данііл — 7 А
  6. Вишневська Вікторія — 7 В
  7. Алєксєйшина Варвара — 7 В
  8. Яковлєв Максим — 8 А
  9. Стадніченко Софія — 8 В
  10. Шиманський Даніїл — 8 В
  11. Гончаренко Катерина – 9 Б
  12. Костін Владислав – 10 Б

Вітаємо юних спортсменів та бажаємо наступних перемог!

Підготували команду вчителі фізичної культури  Хоменко О.В.,  Брагін А.Л., Завацький С.І.

Оприлюднено в news

Виставка STEM освіти в Миколаївській гімназії №4

Ви ніколи не замислювались про те, яким буде світ через якихось десять років? Дивлячись як стрімко розвивається людство, важко передбачити, чи не так? Та саме в цьому світі наші діти житимуть та будуватимуть кар’єру.  Чи здатні сучасні школи підготувати їх до цього? Відповіддю може стати STEM освіта.

Зі STEM освітою, по-перше, змінюється звична для нас форма викладання, коли урок побудований навколо вчителя. За STEM методикою, в центрі уваги знаходиться практичне завдання чи проблема. Учні вчяться знаходити шляхи вирішення не в теорії, а прямо зараз шляхом спроб та помилок.

Крім того, вже починаючи з ранніх етапів навчання, у класі використовуються спеціалізовані інструменти: наприклад програми з комп’ютерної анімації такі як CAD.

На відміну від класичної освіти, за STEM дитина отримує набагато більше автономності. На процес навчання набагато менше впливають стосунки, що склалися між учнем та вчителем, що дає можливість більш об’єктивно оцінювати прогрес. За рахунок такої автономності, дитина вчиться бути самостійною, приймати власні рішення та брати за них відповідальність.

 

Навички критичного мислення та глибокі наукові знання отримані в результаті навчання за STEM, дозволяють дитині вирости новатором – двигуном розвитку людства.

Оприлюднено в news

Лине слава козацька з далеких віків (зустріч із миколаївським письменником Миколою Євтушенком)

Напередодні 14 жовтня, свята Покрови Пречистої Богородиці, Дня українського козацтва, в Миколаївській гімназії №4 відбулася зустріч із миколаївським письменником Миколою Євтушенком, який презентував свою книгу «Гетьманич».

З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Окрім того, на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, що обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі.

Микола Євтушенко цікаво розповів про козацькі звичаї, обряди, про славних гетьманів. Також митець продекламував вірші Кобзаря і заспівав пісню  «Козацькі хрести»(музика О.Білаша). Презентував власну пєсу «Гетьманич», в якій акцентує увагу на житті та діяльності сина Богдана Хмельницького- Тимоша. Автор наголошує на ролі козацтва та участі у боротьбі з ворогами українського народу молодого гетьманича. Микола Євтушенко запевнив, що п'єса з історичної доби козаччини сприятиме патріотичному вихованню громадян України та зміцнюватиме у них національну самоідентифікацію.

 

 

Оприлюднено в news

Обираючи професію

У рамках програми профорієнтації 11-А клас відвідав Миколаївську філію Київського національного університету культури і мистецтва.

Учні ознайомились зі всіма спеціальностями, які пропанує цей заклад.

У цікавій та доступній формі було надано інформацію, щодо кожній спеціальності Університету та проведено екскурсію по аудиторіям закладу.

Учні із зацікавленістю слухали та дивилися презентації, які підготували для них викладачі та студенти різних факультетів, задавали питання, отримуючи на них повні та професійні відповіді.

Особливо вразило привітність та гостинність робітників Університету. А останньою приємною краплею були солодкі подарунки учням.

Після такого заходу деякі учні мріють вчитися саме у цьому навчальному закладі.

Оприлюднено в news