Всесвітній День ґудзиків

В Миколаївській гімназії №4 16 листопада  Романець Ірина Василівна разом із учнями 10-А класу провели фрагмент заходу щодо відзначення Всесвітнього Дня ґудзиків.

Цікаве свято, про яке неодмінно здогадуються, а може навіть знають професійні кравці і їх уважні клієнти — «Всесвітній День ґудзиків», відзначається щорічно 16-го листопада. Віно було засновано американською організацією National Button Society, започаткованою в 1938-му році, ще в XX столітті.

Деякі з нас іноді навіть не помічають на скільки важливий для нас цей елемент нашого одягу, адже без нього було б все набагато складніше. Найдавніші ґудзики або предмети, схожі на сучасні ґудзики, використовувалися далеко не для того, для чого ми використовуємо їх зараз — виключно як прикраси, а не для застібання. Для застібання використовувалися зав’язки, шнурівки, вироби з рослин і кісток тварин, в якості шпильок. Гудзик був своєрідним предметом розкоші, що виконував не тільки декоративні функції, але й ніс цілком певне інформаційне значення.

Оприлюднено в news

Захоплююча подорож

Одного осіннього теплого дня ми, учні 6-А класу, вирушили на екскурсію до Аккерманської фортеці, що знаходиться у місті Білгород-Дністровський Одеської області. Наші учні були вражені цією історико — архітектурною пам’ яткою 13-15 століття, її міцністю і водночас красою, бо побудована вона на мальовничому березі Дністровського лиману.

Історія фортеці сягає глибини віків: тут були даки, анти, гуни, слов’ яни, генуезці, литовці, молдовани, масони, татари, козаки, росіяни, румуни і, нарешті, ми-українці. Уявляєте, фортеця вистояла у трьох російсько-турецьких війнах!

Цікаво було дізнатися, що на території Аккерманської фортеці знімали фільм ”Капітан Немо”. Ця місцина овіяна багатьма таємницями, які береже століттями, про деякі з них розказують легенди: про башту Пушкіна та Дівочу башту (башта Овідія). Після захоплюючої подорожі фортецею ми брали участь у квесті. Розв’язавши історичні проблеми, відгадавши загадки фортеці, команди дівчат і хлопців отримали призи — компаси-брелки.

Ми надзвичайно раді, що нам випала нагода розгорнути для себе ще одну історичну сторінку нашої славної України, побувавши в Аккерманській фортеці.

Учні 6-А

Оприлюднено в news