Всеукраїнський диктант національної єдності

На честь свята 9 листопада жителі нашої країни можуть написати радіодиктант національної єдності. Цьогоріч текст прочитає український письменник Юрій Андрухович, а в методичній роботі над диктантом брала участь мовознавець, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Національного університету Києво-Могилянської академії Лариса Масенко.

Традиційно до написання радіодиктанту долучаться також учні, учителі МГ 4.

Варто нагадати, що диктант пишеться не задля оцінок, а як такий, що спонукає до вивчення рідної мови, її вдосконалення.

Гурток «Юнкор»(кер. Гуляєва О.С.)

 

 

 

 

Оприлюднено в news

З Днем української писемності та мови!

 

День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада вже понад два десятки роки поспіль.

За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі.

Цікаво, що українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 мільйонів, більшість яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, США та інших країнах, де мешкають українці.

Цікаві факти про українську мову

  • Найбільше перекладений літературний твір – «Заповіт» Тараса Шевченка. Його переклали на 147 мов народів світу.
  • Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово «вороги» – «вороженьки».
  • Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера «п»; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера «ф» – найменш уживана.
  • Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.
  • Сучасна українська мова нараховує приблизно 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.
  • Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?»

Заснування Дня української мови – це лише проголошення благородної мети, а справжня настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати її  протягом усього життя!

Шануймо рідну мову, плекаймо, розвиваймо, адже ,,нації вмирають не від інфаркту, вони вмирають, коли у них відбирають мову".

Гурток «Юнкор»( кер. Гуляєва О.С.)

Оприлюднено в news