Для учнів 8-Г класу МЛ 55 кл.керівник Циганова С. Г. провела тренінг по ментальному здоров'ю. Разом з учнями визначили, що таке ментальне здоров'я і чому важливо дбати про нього. Виконали дихальні вправи, вправа «Я тут і зараз», обмінялися емоціями та досвідом щодо подолання стресу.
Місячні архіви: Серпень 2023
Використані батарейки – на утилізацію
Учасники навчального процесу МЛ № 55 за період літніх канікул зібрали близько 10 кг використаних батарейок.
Зібрані батарейки занесли в мережу супермаркетів, щоб потім ці хімічні елементи було передано на утилізацію. У Європі переробкою батарейок займаються небагато країн — Німеччина, Франція, Україна... Однак українські підприємства зазвичай працюють не на повну силу, бо за рік українці здають лише 2,5 т до одного підприємства, коли такі заводи за добу можуть утилізувати аж 1 тонну батарейок. Тому здобувачі освіти МЛ 55 вирішили таким чином привернути увагу до проблеми, що шкодить екології Землі.
Україну прославляй, перемогу наближай!
До Дня народження України діти дарують нам, українцям, рідній школі, свої світлі мрії! З 21 серпня у приміщенні МЛ №55 проходить виставка дитячих малюнків «Україну прославляй, перемогу наближай», присвячена Дню Незалежності України.
На виставці експонується 15 художніх робіт, виконаних нашими учнями, а саме: Лигалова Орина (6-В кл), Голікова Валерія (9-В кл, 2 мал), Кусков Владислав (6-Г кл), Сербіна Поліна (2-А кл), Позднякова Софія (6-Г кл), Хайдукова Ксенія ( 6-Г кл), Караман Дар’я (6-Г кл), Ткаченко Діана (6-Г кл), Брагінець Назар ( 2-А кл), Пестрикова Анастасія ( 6-Г кл, 2 мал), Бондаренко Іван (5-Б кл), Красніхіна Валерія (7-А кл), Білий Андрій ( 3-Г кл ), Воронко Ілля ( 6-Б кл).
Представлені малюнки вийшли щирими, яскравими і надзвичайно змістовними.
НІДЕ СХОВАТИСЯ ВІД РАКЕТ
Миколаїв – одне з найтривожніших прифронтових міст українського півдня. Візуально кожна третя будівля тут має акуратно забиті дошками вікна, що не витримали атак РФ з повітря. Деякі фасади – посічені уламками, поодинокі приватні будинки стоять без даху.Усе це напрочуд гармонійно співіснує з чергами за фільтр-кавою у маленьких затишних кав'ярнях, походами в кінотеатр та посиденьками у ресторанчиках на березі Південного Бугу. Утім, бажання романтизувати Миколаїв як починається, так і закінчується десь у центрі міста, що з його бруківкою та фігурною балюстрадою на балконах нагадує чи то Львів, чи то Одесу. А вже за пару кілометрів – «денацифіковані» росіянами школи.Якби не Google Maps, ідентифікувати їх можна було б лише за залишками спортзалу, бібліотек, порожніх місць на стінах від дошок оголошень.Деякі з цих шкіл неможливо відновити. Лише побудувати заново. Таких на Миколаївщині – 19, пошкоджених – 244.
На щастя, є заклади освіти, яким поталанило залишитися неушкодженими. Один із них – Миколаївський ліцей №55. Утім, повноцінне навчання організувати там наразі проблематично. «Українська правда. Життя» спільно з міжнародним благодійним фондом savED прагне акумулювати зусилля небайдужих до освіти дітей українців та зібрати кошти на облаштування безпечного бомбосховища для 55-го ліцею.Облаштувати бомбосховища у школах області та Миколаєва за бюджетні кошти очільник ОДА вважає «реальним» лише у довгостроковій перспективі. А навчатися дітям потрібно вже з 1 вересня.До того часу на Миколаївщині планують відкрити для очного навчання 125 освітніх закладів. За змішаною формою навчатимуться діти у 175 закладах освіти, 600 – виключно у дистанційному форматі. Зокрема, і 55-й Миколаївський ліцей, якщо там не з’явиться безпечне укриття. До слова, школа у новому навчальному році має стати ключовою для великого району міста."Дистанційне навчання у нас триває стільки, скільки повномасштабне вторгнення. Досі не всі діти забезпечені хорошою технікою для дистанційки. Очне навчання необхідне для соціалізації. А для цього потрібне укриття", – наголошує директор ліцею Дмитро Васильков.За його словами, за кордоном нині перебувають 25% учнів.
«Вони періодично повертаються і ставлять одне і те саме питання: „Чи будемо ми виходити на очне навчання?“ Бо якщо так, то багато хто хотів би залишитися», – говорить керівник ліцею.Усі проблеми, що стають на заваді якісному і безпечному навчанню, зводяться до відсутності укриття.Загалом ліцей розрахований на 1600 учнів, утім, там, за умови наявності безпечного бомбосховища, у дві зміни зможуть навчатися 3000 дітей, серед яких ВПО і учні зі зруйнованих та пошкоджених шкіл.
Миколаївський ліцей №55 – один із закладів освіти, якому за час повномасштабної війни поталанило залишитися неушкодженим, хоча, за словами директора, одного разу «приліт» був за 300 метрів від нього.
( За матеріалами Life.pravda.com.ua )
Українська правда у партнерстві з SavED розпочала збір коштів на облаштування укриття в 55 ліцеї міста. Тут ми хочемо зробити класний, сучасний освітній простір, де можна буде комфортно перебувати, а й продовжувати навчання. Маленьку частину приміщення ми вже відремонтували. Залишилась складніша частина. Ціна питання — 4 млн грн. Ціна результату — повернення до оффлайн навчання майже 3000 учнів у дві зміни у новому навчальному році. Допомогти можна не лише коштами. Будівельні матеріали, меблі, техніка — все це безцінно для облаштування укриття. Вдячність Українська правда та Sevgil Hayretdın Qızı Musaieva за ініціативу та підтримку🤍
Кожен з вас вже може допомогти відновити доступ щонайменше 1176 учням. Долучайтесь до збору Української правди та savED на облаштування укриття в ліцеї 55 міста Миколаєва. Посилання на банку:https://send.monobank.ua/jar/9n5fV5yaRXНномер картки банки:5375 4112 0721 7238
Додаткові посилання на збір:https://pay.fondy.eu/s/6HgDPaypal фонду savED:[email protected] — міжнародний благодійний фонд, який відновлює доступ до освіти в громадах, що постраждали від війни, розв’язаної росією проти України.
Мінна безпека понад усе
Незабаром початок нового навчального року, який, на жаль, розпочнеться знову у форматі онлайн через високу небезпекову ситуацію, пов'язану із повномасштабним вторгненням. Сьогодні надзвичайно актуальним є питання безпеки, а саме мінної безпеки, збереження життя і здоров'я. Тому вчителі повинні мати знання і певні навички щодо убезпечення людини від вибухових пристроїв, щоб не тільки себе захистити, а й навчити цьому своїх учнів.
З цією метою 15 серпня в освітній центр МЛ 55 завітали представники міжнародної організації та провели лекцію з мінної безпеки, на якій поділилися теоретичною і практичною інформацією, покликаною захистити українців.