26 жовтня у 11-Г класі МЛ 55 (кл. кер. Ганжа Н. М.) було проведено урок-вікторину до Дня ментального здоров'я.
Після Перемоги нас чекає багато роботи з відновлення країни, а це потребує сил і головний обов'язок кожного — зберегти ментальне здоров'я, потурбуватися про себе, допомогти іншим, дати собі змогу проживати життя тут та зараз, реалізувати свої здібності навіть в таких важких умовах.
Під час уроку учні опанували дієві вправи, що відволікають від тривожних думок, знімають напругу у тілі, заспокоюють хвилювання, що допоможе піклуватися про власний психоемоційний стан.
Щороку в День української писемності та мови українці пишуть радіодиктант національної єдності.
Цього року ми 23-й рік поспіль написали радіодиктант — текст його створила українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко, називається він «Дороги України», читав — актор театру та кіно Олексій Гнатковський.
Написати радіодиктант (а потім надіслати його на перевірку) може кожен охочий, у будь-якій точці світу. Головна мета радіодиктанту єдності — не перевірити знання, а об'єднати українців в Україні та за її межами.
До радіодиктанту традиційно долучились і учні та вчителі МЛ 55.
27 ЖОВТНЯ — ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ. Напередодні свята розвитку державної мови в холі МЛ 55 підготовлено тематичну експозицію з корисними порадами для ментального здоров’я.
Родзинкою виставки є те, що в порадах допущено порушення норм української літературної мови, а учням потрібно їх знайти.
Спробуйте і ви відчути себе філологом та виправити помилки!
Щороку восени відзначають День української писемності та мови — у пам'ять про святого Нестора, автора першої історії України.
Свято започаткували 6 листопада 1997 року. Тодішній президент України Леонід Кучма підтримав ініціативу громадських організацій та видав указ «Про День української писемності та мови». До 2023 року його відзначали 9 листопада — у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця — за юліанським календарем, за яким церква жила донедавна.
28 липня 2023 року Президент України підписав указ про зміну дати святкування Дня української писемності та мови — з 9 листопада на 27 жовтня.
Українська мова — одна з найбагатших та наймилозвучніших мов світу. Вона походить від єдиного праслов’янського кореня, а не від давньоруської мови, що розділилася на українську, білоруську та російську мови. Формуватися українська мова почала у VI столітті, цей процес тривав до XVI століття.
Державною українська стала 26 жовтня 1989 року, нині нею володіє близько 45 мільйонів людей у всьому світі.
Про важливість проблеми збереження чистоти рідної мови знають і п'ятикласники МЛ 55, які підготували цікаві відео на тему «Антисуржик», адже, на жаль, на сьогодні суржик ще є проблемою окремих мовців. Готуючи свої роботи, діти звернули увагу на найчастіші помилки і пропонують нам запам'ятати правильні варіанти.
Представляємо вашій увазі роботи таких учнів: Компанієць К. ( 5-В кл.), Свинцицького А. ( 5-Г кл.), Федотової В. ( 5-Г кл.), Ланевича М. ( 5-Г кл.) ( учитель — Гуляєва О.С.).