ВІТАЄМО!

Вітаємо переможців конкурсу «Пазли історії». Підведено підсумки пошуково-дослідницьких проєктів «Місто героїв» та Спадщина у вогні" проєкту «Пазли історії. Миколаїв незламний»: ІІ місце — Слюсаренко Дар'я, 8-Б клас, номінація «Спадщина у вогні». ІІІ місце — Тукачирова Вероніка, 10-Б клас, номінація «Місто героїв».

Виносимо подяку вчителю історії Цигановій С.Г. за підготовку та мотивацію учениць.

Бажаємо нових перемог!

Оприлюднено в news

Ментальне здоров’я – це головний двигун людини

Ментальне здоров’я – це головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров'я нерозривне ціле.Учні 7-Б класу, під керівництвом класного керівника Богаченко Н.М., провели годину спілкування про ментальне здоров’я, вплив соціуму на людину, а також ознайомилися з техніками саморегуляції.Учні отримали матеріали щодо самодопомоги та підтримки у складних ситуаціях.

Оприлюднено в news

СВЯТО МАСЛЯНОЇ

Свято Масляної.Традиційне свято у 6-Б класі (кл.керівник Шапран С.В.)Любить наш народ святкування, веселощі і розваги. То чому б не відзначити кінець зими? Адже є чудова нагода — свято Масляної! До того ж триває воно не один день, а цілих сім.А чи знаєте ви?Чому Масляну називають КолодіємЩе до хрещення Київської Русі існувало свято Колодій. Його ще називали Колодкою, Масляною, Масляною, Масницею. А тиждень, у який проходило свято, називали сиропустним. Саме зі свята Колодій почалися різноманітні народні гуляння.У ці дні за традицією прив’язували колодки до будинків молодих хлопців, які ще не одружилися. Також готували народні, традиційні страви.Саме колодка була тим символом, на який мала звернути увагу молодь. Після святкувань хлопці та дівчата мали задуматися про сімейні зв’язки і про те, як важливо мати сім’ю.Свято Колодія влаштовували на честь прийдешньої весни.Масляна — символ приходу тепла, весняної енергії, світла та нових сил. Також цього тижня народ розважався та їв від душі перед жорстоким постом (великоднім).В Україні цього дня крім налисників господині готували вареники з молочною начинкою. Наприклад, з солодким чи солоним сиром, сметаною.Тиждень відрізняється від інших дат тим, що в ці дні люди не їли м’яса, сала та інших жирів. Найчастіше вони їли яйця та молочку.Весь тиждень дівчата прикрашали грубу — палицю-колодку. Вона мала бути максимально схожою на живу людину. У перший день Масляної палицю обробляли, у вівторок хрестили, в середу вона жила, а в четвер її тіло ніби померло. У п’ятницю ховали палицю, а на другий день було заведено її оплакувати. У неділю наставало завершення святкування.Саме в неділю всі просили вибачення одне в одного. Цей день має однойменну назву — Прощена неділя. Окрім рідних, прощення потрібно просити у друзів, знайомих тощо. Цього вечора вся родина вечеряла разом за великим святковим столом.Також у цей день спалювали палицю (зимове опудало). У вогонь кидали речі, які більше не несуть користі. Разом з ними мали згоріти важкі думки, проблеми та все погане.Також саме в неділю проводили заручини та одружувалися.Ось такі цікаві традиції нашого народу.

Оприлюднено в news

ЗНАЙОМСТВО З ШЕВЧЕНКОМ

Нещодавно учні 10-А класу МЛ 55 (класний керівник Сидоренко Г.В.),відвідали виставку, присвячену Т.Г.Шевченку у Миколаївському краєзнавчому музеї.«Шевченко залишається одним з перших українських мистецтвознавців, погляди якого зберігають свою силу і в наш час». У музеї учні дізналися багато цікавих фактів із життя Кобзаря.Було цікаво дізнатися про Шевченка, який побував на Миколаївщині .Про життя нащадків,котрі до сих пір проживають на Україні .Шевченко залишив відбитки свого мистецтва і історії ,які досліджують і розвивають і нині.На виставці представлені роботи художників, присвячені життю та поезіям Кобзаря — славного сина українського народу, поета і мислителя.Екскурсія була цікава та пізнавальна.

Оприлюднено в news