День української писемності

З метою розширення пізнавальних інтересів з української мови і літератури, виховання патріотизму, національної гордості, розкриття ролі української мови та шляхів її розвитку 9 листопада, у день Преподобного Нестора – Літописця, Миколаївська гімназія №4  провела ряд заходів до Дня української писемності та мови. 9 листопада відкрилася виставка у бібліотеці «Слово про слово», яку підготували вчителька Мірошниченко І.В. та бібліотекар Шукаєва Л.О.

1 2

План проведення Дня писемності та мови як завжди є досить насиченим. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

3

Прес-експрес «З історії виникнення письма» провела вчитель Чернецька І.О. для учнів 5-х класів. Учні серйозно і відповідально підготувалися до цього заходу.

4 5

Учні розповідали вірші, гуморески, співали та ставили інсценівки. Цікавим та змістовним заходом став брейн-ринг «Слово відмикає серця».

Класні керівники 5-9 класів провели виховні години:

  • «Мандрівка у Країну писемності», 5 клас
  • «Рідна мова солов'їна», 6 клас
  • «Історія народних свят та обрядів», 7 клас
  • «Історія народних свят та обрядів», 7 клас

6

Також була проведена зустріч з письменницею Миколаївщини В.І. Марущак.

7
Учні 8 класів представили українську мову як коштовний скарб, який є нашою гордістю, гідністю, совістю.

8

Під час проведення уроків учителями-мовниками використовувались інформаційні п'ятихвилинки, з яких учні дізнавались про історію свята, про життя Нестора-Літописця та про сучасний стан української мови.

Позакласною роботою вчителів української мови Чернецькою І.О. та Сидоренко Г.А. стала цікава та змістовна мовознавча гра «Походження письма. Виникнення слов'янської азбуки».

 

9