Увага! Це повинен знати кожен!

Останнім часом на території України почастішали випадки розпилення невідомої речовини (газу) на території навчальних закладів, що супроводжувались істотним погіршенням самопочуття учнів, педагогів та персоналу закладу. Найчастіше ймовірним джерелом такої речовини (газу) є використання газового (перцевого) балончика.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 706 від 07.09.1993 р. про «Затвердження Положення про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії» зазначено, що засоби самооборони можна продавати лише особам, яким виповнилося 18 років: «Упаковки з аерозолями сльозоточивої та дратівної дії (газові балончики) реалізуються (продаються) громадянам, які досягли 18-річного віку, суб'єктам підприємницької діяльності, установам і організаціям без дозволу органів внутрішніх справ у спеціалізованих магазинах, окремих секціях магазинів».
Аерозольні газові балончики створюють аерозольну хмару з діючої речовини шляхом її розпилення в дрібнодисперсні краплі, заповнені препаратом, що містять речовини сльозогінної та подразнюючої дії (іррітанти), викликають блефароспазм (спазм кругового м’язу повік), тимчасове погіршення зору, тяжку задишку та дуже сильне подразнення слизових та шкіри. Вони небезпечні при їх застосуванні!
При потраплянні на слизову оболонку верхніх дихальних шляхів провокує першіння в горлі, чхання, кашель та сильний нежить. При потраплянні у легені може призвести до їх набряку, що загрожує навіть смертю потерпілого.
УЧНЯМ необхідно знати, що використання спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії особам до 18 років СУВОРО ЗАБОРОНЕНО!
ЗАПАМ′ЯТАЙТЕ!!!
До навчальних закладів заборонено приносити ріжучі, колючі, вибухові, вогненебезпечні предмети, газові балончики, петарди та ін.
У разі виявлення підозрілих предметів у однокласників, які тебе оточують, або в будь-якому приміщенні освітнього закладу необхідно, не здіймаючи паніку, зберігаючи спокій серед оточуючих, повідомити про небезпечну знахідку класного керівника, завуча, директора гімназії.
Якщо дитина принесла або використала в школі будь-які небезпечні предмети, за це несуть адміністративну відповідальність її батьки!
Використання газового або перцевого балончика кваліфікується, як «Дрібне хуліганство» за ознаками, передбаченими ст. 173 Кодексом України про адміністративні порушення (КУпАП).
У разі виявлення правопорушення негайно до закладу викликається поліція, проводиться службове розслідування та складається протокол на батьків неповнолітніх за ч. 4 ст. 184 КУпАП за «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей».
Запам’ятайте!!!  Дотримання правил безпечного перебування в закладі освіти — це запорука вашого здоров’я та спокою батьків.