Протягом двох років у місті Миколаєві проводився грандіозний проект «Бузька хвиля», до участі в якому були залучені учні всього міста. 14 вересня юні знавці суднобудування мали змогу представити результати пошуково-дослідницької роботи на міському рівні. Зліт юних пошуковців відбувся у гостинному дитячо-оздоровчому центрі «Дельфін». На базі було якого створено всі умови для підведення підсумків представленої роботи пошукових груп, в складі яких перебували й наші учні.
Для тих, хто в цей день прямував до «Дельфіну», день розпочався з цікавої подорожі на катері — ще на його борту учні об’єдналися в 5 команд. Учні 4 гімназії швидко затоваришували зі своїми колегами по спільній праці над проектом, серед яких були вихованці багатьох міських закладів (48, 54, 33, 61, 13, 44, 23 школи, гімназії № 3, 1, ліцей №1, колегіум та академія дитячої творчості). Юні знавці суднобудування швидко знайшли спільну мову та встановили дружні стосунки. Саме на борту катеру, що прямував до берегів табору «Дельфін», і було вигадано назву команди – «Хвиля», керівником якої стала Архіпова А.Є., заступник директора Миколаївської гімназії №4. У творчій співпраці юними дослідниками були вигадані девіз та пісенне привітання для інших команд. Ранкову подорож було завершено командним часом, в який проводилося багато веселих ігор та естафет, що підбадьорили командний дух та допомогли учасникам здружитися, встановити атмосферу порозуміння та тепла в колективі.
Потім настав час підводити підсумки проекту, підготовленого учнями: цей етап включав в себе «Спіч-турнір», на якому всі вихованці мали змогу проявити себе в якості юних ораторів, презентувати свою роботу на міському рівні, продемонструвати її результати, які дійсно вражали. Так наприклад учні гімназії №4 обрали тему «Ідуть у море кораблі», над якою дуже старанно працювали всі гімназисти: розробляли книги, шукали інформацію, читали лекції про наше чудове корабельне місто. Хтось писав статті, а хтось знімав усе це на камеру, а результати наші ми виклали на спеціальному стенді-банері, де розмістили найцікавішу інформацію та фотокартки.
Після невеликої обідньої перерви учні могли ознайомитися з підсумками зльоту – і саме вони дали змогу їм потім оформити їх в цікаві командні газети. Учні настільки захопилися нестандартними підходами до оформлення стіннівок, що вирішили виконати свою роботу у формі кінострічки, в якій було відображено й сподівання учнів, з якими вони вирушили до табору представляти свій проект, і їх вподобання, і висловити задоволення від цієї подорожі.
Після того, як стіннівки було продемонстровано, вже вечоріло, тож настав час для конкурсу бардівської пісні – а пісні, як ми знаємо, єднають душі, тож, коли день вже добігав свого кінця, учні підхоплювали знайомі їм слова та мотиви, та під м’який передзвін струн гітари їх голоси лунали над хвилями Бугу.
Команда «Хвиля», частиною якої стали учні нашої гімназії, гідно представила себе на зльоті, тож була відзначена на церемонії нагородження сертифікатами учасників та грамотами Управління освіти за II місце в конкурсі бардів та III місце в конкурсі газет.
А завершився день незвичайним сюрпризом, який став для учнів справжньою несподіванкою – учні запалювали ліхтарики бажань і відпускали їх у відкрите небо з тим, щоб вони донесли їх мрії та сподівання до самих зірок. І, звісно ж, бажанням багатьох з них була можливість ще раз зустрітися з новими друзями та знайомими, яких їм подарував цей незабутній день. Адже ті, хто брав участь у проекті, об’єднані спільними інтересами і змогли на цьому зльоті продемонструвати свою любов до історії свого краю, до міста корабелів – Миколаєва – такого рідного.
Будемо сподіватись, що високі досягнення в суспільно-краєзнавчій роботі в рамках міського проекту «Бузька хвиля» залишить свою спадщину для нашого міста.
Пантєлєєва В.Я., керівник гуртка «Юний журналіст»
Миколаївської гімназії №4