Людина, яка не знає свого минулого, не варта майбутнього

31  березня наш 6-В клас відвідав музей бойової звитяги у гімназії.

«За Україну, за її волю, за честь і славу, за народ!», – саме під такою назвою в нашій гімназії було нещодавно відкрито експозицію, присвячену болю всього українського народу: бойовим діям, які зараз проходять на сході нашої держави.

Патріотизм – це любов та відповідальність. Любов до землі, на якій ти народився, та відповідальність за її долю та долю твого народу. Вихованці гімназії, їх батьки, вчителі беруть активну участь у зібранні музейних експонатів та в доброчинних акціях, які періодично проходять в стінах навчального закладу.

У кожного з нас своє життя й власна доля. Кожна людина має право на розвиток і самовдосконалення, світле майбутнє, яке в кожного різне. Але, як сказав відомий філософ Гете, «людина, яка не знає свого минулого, не варта майбутнього». Я погоджуюся з цією думкою, бо, дійсно, якщо ми будемо цікавитися своїм минулим, своєю історією, то в нас буде можливість уникнути багатьох помилок, що були зроблені раніше. Адже наше минуле – це досвід. Досвід, який ми переймаємо у своїх батьків, дідів, у свого народу. І якби ми не мали цього досвіду, то чи змогли б жити без помилок? Хіба таке можливо? Я Вважаю ні, тому що не були б зроблені тисячі відкриттів, бо вчені-сучасники не мали б інформації від своїх попередників, ми б не мали звичаїв, традицій, менталітету, форм поведінки... Ми б не мали історії! А як писав О. Довженко: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців».

Людська пам’ять – дивовижний інструмент. Дещо ми забуваємо майже одразу, а дещо впивається в нашу душу настільки глибоко, що позабути це здається неможливим, тому що тут спрацьовує одвічний закон: ми віримо лиш у те, в що хочемо вірити; ми пам’ятаємо лише те, що хочемо пам’ятати.

Прес-центр 6-В класу

2 1

 

Оприлюднено в news

Цікава подорож у світ фантазії

Ми відкрили для себе чарівний і фантастичний світ мистецтва ебру. Виявляється, що на воді можна малювати!

Учні 5-В класу з нашою вчителькою Світланою Володимирівною 23 березня відвідали майстер- клас з малюнків на воді.

Чи знаєте ви, що ебру — старовинна техніка, яку відкрили на Сході багато століть тому. Її родзинка в тому, що фарби наносяться не на папір, а поверх спеціальної густої води. Незважаючи на те, що кольорові краплі трохи розтікаються, їх обриси коригують за допомогою спеціального шила. Ебру - це малювання на воді. Нанесення однієї рідини на поверхню іншої створює неймовірний ефект, в результаті чого виходять неповторні візерунки, які можна перенести на тверду поверхню — папір, дерево, тканину. Для виготовлення ебру потрібно володіти терпінням, тому що цей процес має кілька етапів, створюється за допомогою компонентів, які істотно розрізняються за своєю суттю, проте чудово доповнюють один одного. Багато дітей з класу  вже навчилися мистецтву Ебру.

Спробуй і ти! Тобі обов’язково сподобається!

Прес-центр 5-В класу

8T4RJ5tQmoM 94a2t036CxE CayrUmFyV34 D58naAwDpHYvZKSUsOIcCcR1BmFVDVHI4

Q4L7aRRaHvsw1nWlmnLPqY

Оприлюднено в news