Людина, яка не знає свого минулого, не варта майбутнього

31  березня наш 6-В клас відвідав музей бойової звитяги у гімназії.

«За Україну, за її волю, за честь і славу, за народ!», – саме під такою назвою в нашій гімназії було нещодавно відкрито експозицію, присвячену болю всього українського народу: бойовим діям, які зараз проходять на сході нашої держави.

Патріотизм – це любов та відповідальність. Любов до землі, на якій ти народився, та відповідальність за її долю та долю твого народу. Вихованці гімназії, їх батьки, вчителі беруть активну участь у зібранні музейних експонатів та в доброчинних акціях, які періодично проходять в стінах навчального закладу.

У кожного з нас своє життя й власна доля. Кожна людина має право на розвиток і самовдосконалення, світле майбутнє, яке в кожного різне. Але, як сказав відомий філософ Гете, «людина, яка не знає свого минулого, не варта майбутнього». Я погоджуюся з цією думкою, бо, дійсно, якщо ми будемо цікавитися своїм минулим, своєю історією, то в нас буде можливість уникнути багатьох помилок, що були зроблені раніше. Адже наше минуле – це досвід. Досвід, який ми переймаємо у своїх батьків, дідів, у свого народу. І якби ми не мали цього досвіду, то чи змогли б жити без помилок? Хіба таке можливо? Я Вважаю ні, тому що не були б зроблені тисячі відкриттів, бо вчені-сучасники не мали б інформації від своїх попередників, ми б не мали звичаїв, традицій, менталітету, форм поведінки... Ми б не мали історії! А як писав О. Довженко: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців».

Людська пам’ять – дивовижний інструмент. Дещо ми забуваємо майже одразу, а дещо впивається в нашу душу настільки глибоко, що позабути це здається неможливим, тому що тут спрацьовує одвічний закон: ми віримо лиш у те, в що хочемо вірити; ми пам’ятаємо лише те, що хочемо пам’ятати.

Прес-центр 6-В класу

2 1