31 січня до Степівського дитячого будинку привезли піаніно, гітару та іграшки, які віддала мешканка мікрорайону Намив Ірина.Вона професійно займалася на цих інструментах, але з часом у звязку з життєвими подіями втратила можливість займатися ул юбленою справою. З сьогоднішнього дня радість від гри на цих інструментах будуть отримувати хлопці дитячого будинку. Адміністрація гімназії вдячна Ірини за подарунок дітям та Бєлоглазову Сергію Сергійовичу за організоване перевезення музичних інструментів.
Місячні архіви: Січень 2018
Навчання без кордонів
З року в рік учні нашої гімназії беруть участь в різноманітних конкурсах, конференціях та проектах міжнародного рівня. Участь у подібних заходах дає їм можливість покращити свої знання, навички мовлення, а також знайти нових друзів у різних куточках світу. В минулому році гімназисти брали участь у багатьох міжнародних проектах, але найвизначнішим для них став проект «GoCamp». На базі гімназії проводився двотижневий літній мовний табір «LCE» до якого завітав, волонтер з Ізраїля. Ці два дивовижних тижні були переповнені радістю, емоціями, різноманітними конкурсами, квестами, зустрічами та знайомствами з новими друзями. Тому в 2018 році ініціативна група вирішила спробувати провести подібний захід. Учні: Гончаренко А. (10-Б) , Хохлова К. (11-Б), Штернберг В. (11-А) створили цікаве та яскраве відео-запрошення для волонтера з іншої країни. Сподіваємося, що у цьому році літній табір на базі нашої гімназії пройде весело, активно та пізнавально!
На цьому участь в міжнародних проектах не завершилась. Учениці 8-А класу, а саме: Череповська К. та Ягольник С. створили постер для участі в міжнародному проекті за підтримки Oxford University Press. Цей проект надає можливість показати своє індивідуальне бачення певного питання. Дівчата проявили креативність та політ фантазії, а саме головне – знання англійської мови у створенні свого унікального проекту. Вже доброю традицією стала участь гімназистів в eTwinning. Міжнародна програма для створення спільних навчальних проектів в країнах Європи надає можливість дітям з різних країн спілкуватися не тільки віртуально проводячи онлайн конференції, але і через подарунки й листи своїм закордонним друзям. Минулого року учасники з Греції надіслали учасникам гімназії подарунки та теплий, привітний лист. Команда 10-Б класу готує своїм новим друзям подарунковий лист у відповідь. Такі онлан спілкування стали доброю традицією нашої гімназії та об'єднюють нас усіх в одну європейську родину.
Насамперед участь в міжнародних конкурсах дає змогу дітям пізнати культуру інших країн, а також застосувати свої нові знання і навички у реальних життєвих ситуаціях. Сподіваємося, що участь наших гімназистів у міжнародних проектах з кожним роком буде ще більш активною, цікавою та продуктивною. Насправді, причин вивчення іноземної мови може бути дуже багато, і у вас може бути своя, особиста! У століття розвинених відносин між країнами та континентами, знати хоча б одну іноземну мову — це норма для людини з інтелектом. Вивчайте англійську мову та ставайте успішною, самодостатньою, всебічно розвиненою людиною, щоб світ відкривався вам у своїй різноманітності.
Президент гімназії Хохлова Катерина 11- Б клас
Скарби Землі
«Жити в мирі — велике щастя»
26 січня учні 9-А класу провели відкриту годину спілкування, на якій порушили питання мирного життя в соціумі.
Мир на землі — це затишок і тиша,
Це сміх дитячий і душі політ,
Коли поет чарівні вірші пише
Про незвичайний, дивовижний світ .
Мир на землі — це росяні світанки,
Краса і творчість, пісня у гаях.
Мир на землі — це вечори і ранки
Із радістю і щастям у серцях .
Мир на землі — це дім і мама, й тато,
Й любові стільки — просто через край !
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті — хліба коровай.
Це та земля, де сміх і пісня лине,
А діти йдуть до школи знов і знов.
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар — щастя і любов.
Змагання зі стрільби
Інтернет у нашому житті
19 січня класний керівник 6-б класу Васильков Д.Ю. разом зі своїми вихованцями нагадали гімназистам про безпечне користування інтенетом, обговорили позитивні та негативні сторони користування компютером.
Значущим було те, що учні акцентували увагу на 10 правилах роботи учнів за комп'ютером:
1/ Коліна мають бути по горизонтальній лінії на рівні стегон; гомілки повинні бути під прямим кутом до ступнів ніг;
2/ Не треба сідати на краєчок стільця, щоби вага тіла розподілилась на сідниці й стегна, а не на хрестець.
3/ Ступні повинні стояти на підлозі на ширині стегон ( і а не бовтатися в повітрі). Небажано сидіти, схрестивши ноги. Ніколи не треба сидіти, надовго закинувши ногу за ногу, тому що це призводить до викривлення хребта.
4/ Спину слід намагатися тримати прямо.
5/ Плечі краще опустити й злегка відводити назад, не напружуватися.
6/ Голову потрібно тримати прямо й рівно, не витягувати шию вперед .
7/ Сидіти краще так, щоб не доводилося тягтися вперед до клавіатури. Живіт повинен майже торкатися краю стола.
8/ Монітор на столі потрібно встановити на відстані витягнутої руки від дитини. Центр екрана має перебувати на рівні очей, аби не доводилося нахиляти голову, напружуючи шию. Якщо неможливо підняти екран, потрібно змінити кут його нахилу, підклавши під монітор підставку.
9/ Робочі матеріали краще класти прямо перед собою.
10/ Відповідно до вимог техніки безпеки при роботі за комп'ютером, через кожні 15 хвилин дитині потрібно вставати й робити розминку. Сумарний час перебування за комп’ютером має відповідати вікові й стану здоров’я – згідно з рекомендаціями лікарів: педіатра та окуліста.
Міський методичний тренінг на базі Миколаївської гімназії №4
16 січня 2018 року на базі Миколаївської гімназії №4 відбулося заняття міської Школи заступників директорів з навчально-виховної роботи «Інноваційні форми методичної роботи – засіб удосконалення управлінської компетентності сучасного керівника», яке було проведено у формі методичного тренінгу з теми: «Електронне середовище навчального закладу на базі хмарного сервісу Microsoft Office 365».
Богаченко Наталя Миколаївна – вчитель англійської мови, старший учитель, керівник кафедри іноземних мов, сертифікований тренер Microsoft Школи тренерів Майкрософт Україна – під час тренінгу сприяла формуванню навичок використання хмарного сервісу Microsoft Office 365 для організації методичної роботи.
Заступники директора гімназії Мартенс І.М. та Божко І.Ю., керівник гімназійної Школи молодих вчителів Плешивцева Л.М. презентували досвід роботи педагогічного колективу із застосуванням можливостей хмарного середовища навчального закладу на базі сервісів Microsoft Office 365.
Слухачі інтервізійної групи відмітили доцільність використання сервісу Microsoft Office 365 в управлінській, методичній діяльності та навчально-виховному процесі.