Як на Масляній,
З печі млинці летіли!
З запалу, з жару, з печі,
Всі рум’яні, гарячі!
Масляна, частуй!
Всім млинців подавай!
З запалу,
з жару – розбирайте!
Похвалити не забувайте!
Масляна символізує проводи зими та зустріч із весною. За церковною традицією тиждень називається сирним або м’ясопусним — через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду. Це свято не закріплене за певним днем у календарі, воно відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом.
Головна страва на Масляну — млинці зі сметаною, вареники із сиром, гречані млинці на смальці та інша обрядова їжа. Кажуть, нібито ще давні римляни приносили в жертву богу Бахусові ритуальне печиво з тіста — щось подібне до слов’янських млинців. Оладки та млинці — ритуальна страва слов’ян ще з язичницьких часів. Ця обрядова їжа вважається старими людьми необхідною для пород іль, хворих людей, нею частували одне одного при н ародженні дитини, при поминанні померлих. Млинці на Масляну можуть бути різні: і прісні, і солодкі, і з начинкою, і дріжджові та ін. Борошно для таких млинців дозволяється вибирати найрізноманітніше: гречане, вівсяне, просяне, ячмінне, пшеничне, горохове.
До святкування Масляни долучилися і гімназисти, а 5 березня учні 9-В класу провели ще відкритий захід, під час якого нагадали про обряди, традиції святкування. Після уроків провели частування млинцями, які кожна дівчина власноруч пекла у перший день масляничного тижня. Тож зі святом вас! Гарної вам масної!!!!