А що думають батьки про дистанційне навчання?

Ще в минулому році наш сучасний класний керівник познайомила батьків і учнів 6-А з новим форматом спілкування, у невідомому для більшості з нас, сервісі гугла- ClassroomОтримавши запрошення на електронну пошту і пройшовши реєстрацію, ми почали знайомство з новими технологіями. Скажу чесно, батьки не відразу сприйняли новий формат. Але  класний керівник провела онлайн інструктаж як правильно використовувати Сlassroom. І ось тоді ми оцінили переваги компютерних технологій. Отримуючи своєчасно важливу інформацію, поточні оцінки дитини в особистий кабінет, ти розумієш наскільки це круто і раціонально! Ніхто з нас тоді не усвідомлював, наскільки це буде необхідно в майбутньому. Адже саме зараз в умовах карантину, ми проінформовані і завжди в курсі всіх новин! По-перше, батьки і учні бачать оновлену інформацію від різних учителів і терміни виконання того чи іншого завдання. По-друге, є зворотний зв'язок і контакт з учителями. В Google Classroom можна прикріпити будь-який документ, презентацію, відео, фото. Є можливість пройти тест в онлайн режимі, переглянути відеозвернення або урок. Можна багато писати про переваги даного сервісу, адже саме завдяки йому ми йдемо в ногу з часом і наш карантин проходить дійсно без відриву від навчання. Мені б хотілося висловити величезну подяку нашому  класному керівнику і вчителям Миколаївської гімназії 4 за якісну організацію дистанційного навчання і сучасний підхід до навчання наших дітей!

Оприлюднено в news

Відеоконференція як альтернатива звичайним урокам. З досвіду вчителя математики

В умовах дистанційного навчання перед вчителями виникло багато запитань і найголовніший: як якісно та доступно пояснити дітям матеріал. Спочатку нам допомагали готові відеоуроки на Yotube або ж вчителі записували такі уроки самостійно, але головною проблемою виявилася неможливість задати вчителю питання і отримати повну та якісну відповідь. Під час спілкування у месенджерах ми з учнями почали замислюватись про відеозв’язок. Таку можливість безкоштовно надає додаток Zoom, доступний як на комп’ютерах, так і на планшетах або смартфонах. Що стосується математики, то тут існує значна перешкода: учням недостатньо тільки слухати вчителя, потрібно бачити, що він пише, а на віртуальній дошці або в презентації це реалізувати досить складно. При чому під час розв’язання різних завдань учням необхідно бачити сам процес, а не лише приклад оформлення і результат. Для себе, я знайшла такий спосіб: камеру свого смартфону було вирішено направити на зошит, де відбувається розв’язання і пояснення, а на комп’ютері я слідкую за тим наскільки уважні учні, чи не виникло у них запитань. Дуже зручною виявилась функція «вимкнути мікрофон для учасників конференції», це дозволяє уникнути сторонніх звуків, які можуть заважати. За потребою, учні можуть увімкнути мікрофон, або натиснути на кнопку «підняти руку». Також ми домовились, що я буду записувати конференцію, розміщувати відео у хмарі, щоб учні зможуть переглянути пояснення ще раз.
Для самоперевірки учні проходять тестування, створене на сайті naurok.com.ua, де вони одразу можуть перевірити свої знання і побачити свої помилки. Вчитель також бачить результати і помилки учнів, щоб скоригувати подальшу роботу.
На мою думку, таке навчання дозволить нам не відставати від програми і після закінчення карантину нам залишиться тільки закріпити і перевірити отриманні знання. А  для деяких учнів, такий підхід навіть ефективніший, адже звичайний урок на відео не записується і переглянути його ще раз неможливо.

https://drive.google.com/file/d/1dsGyGR84K3T59clQXYacGXxAcNcd_6Ru/view?usp=drivesdk

Оприлюднено в news