«Безсмертна сила людського духу»

27 січня  щорічно відзначається  Міжнародний день пам’яті жертв голокосту  — пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

«Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість», — йдеться в резолюції Генеральної Асамблеї  ООН. Було закликано розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв. Уперше Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р., в Україні — у 2012 р.

«Безсмертна сила людського духу» — таку назву дістала фото виставка, що тривала в гімназії №4 з 20 по 24 лютого 2017р.  Нам, учням 7 – А класу,  випала честь виступити екскурсоводами та представити увазі гімназистів фото та відео матеріали, плакати, книги. Зі сльозами на очах присутні говорили  про криваві роки Другої світової війни, про смертний вирок, винесений єврейському народові, про людей усіх національностей, котрі стали жертвами фашизму тільки тому, що любили свій народ і боролися за його свободу.

Голоко́ст  («всеспалення») — переслідування і масове знищення євреїв і циган у Німеччині під час Другої світової війни. Цей термін також означає «Стихійне лихо» і «Катастрофа». На офіційному рівні голокост прийнято вважати найбільшим злочином, відомим світовій історії.

Це Голокост – всього одне лиш слово,

Та його сенс – пекучий болі жар,

Вбивали всіх!.. старого і малого,

І мало хто життя порятував...

За роки війни нацисти знищили близько 6 мільйонів євреїв, з них півтора мільйона дітей.

Багато людей, в тому числі і українців, ризикуючи життям, рятували євреїв від знищення. Єврейському меморіальному музеєві Яд Вашем вдалося встановити 2 363 прізвища рятівників-українців, які одержали почесне звання «Праведник народів світу».

Є таке прислів'я: „Хто згадає лихе — тому око геть. А хто забуде — тому два". Кров мільйонів невинних людей не дає нам права забути про одну з найбільших трагедій XX століття...

Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам’ятаючи про трагедію минулого, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.

                                                                                                                         Прес – центр 7 – А класу

Відгуки:

24 лютого учні 8-В класу прослухали лекцію на тему «Голокост», яку підготували учні 7-А класу. Нам дуже сподобався цей захід тому, що було дуже багато цікавої та корисної для нас інформації. Матеріал був скомбінованим та зрозумілим для кожного учня. Було дуже багато плакатів під текстовий опис учнів. Також було дуже багато книжок, які ми з радістю переглянули. Весь клас був у захваті !Ми дякуємо 7-А класу за проведення цього заходу!

Прес-центр 8-В класу

24 лютого 2016 року наш клас відвідав екскурсію, присвячену вшануванню пам’ятіжертв Голокосту, яку проводили учні 7А класу. Під час екскурсії ми познайомились з жахливими фактами переслідування і масового знищення єврейського населення під час Другої світової війни. Ця трагедія забрала життя, зламала долі мільйонів людей. Фотографії та відеофільм перенесли нас в епоху однієї з найжахливіших сторінок людства та залишили в наших серцях біль цієї трагедії.

Прес-центр 6-В класу