Стежками Трикратського лісу

3 жовтня 2015 року учні 6-В класу Миколаївської гімназії №4 разом із класним керівником Шапран С. В. здійснили цікаву подорож заповідними місцями Вознесенщини.

В ході екскурсії учні побували у Трикратському лісі і Актовському каньйоні, відвідали панську садибу Скаржинських, фрагмент якої збережено в селі Трикрати (нині там розташована дитяча школа мистецтв).

Трикратський ліс – це державні заповідні урочища у Вознесенському районі Миколаївської області біля села Трикрати і впадіння річки Арбузинки у Мертвовод. Площа урочища -247 га. Трикратський ліс був насаджений графом В. П. Скаржинським в першій половині ХІХ поблизу свого маєтку в околицях села Трикрати. На початку урочище було парком с численними стежками і містками через рукави річок, за що одна з частин була названа лабіринтомТут зібрано велику колекцію екзотичних дерев і кущів які гармонійно поєднуються с природними лісовими ділянками, гранітними скелями, запрудами, каналами і мостами . . Найцінніше надбання урочища-120-200- літні дуби, їх кількість понад 350 дерев.

На шляху до Трикрат учні зупинилися біля пам’ятника Сталевому солдату на кургані Слави (м. Нова Одеса). У Вознесенську відвідали найвідомішу архітектурну пам’ятку міста – Царську ротонду, збудовану у 1837 році до візиту в місто імператора Миколи І.

Подорож була цікавою, насиченою, багатою на емоції та враження. А закінчилася смачною вечерею в колі друзів біля багаття.

Кравчук Марія, 6- В

IMG_2846 IMG_2726 IMG_2731 IMG_2769 IMG_2771 IMG_2789 IMG_2807 IMG_2818