Музей суднобудування та флоту

Нещодавно ми з класом відвідали Музей суднобудування та флоту, який розташований в історичному місці нашого міста Миколаєва, на вулиці Адміральскій.

Мені дуже сподобалась екскурсія, я дізналась багато цікавого. Музей  нараховує 12 залів та біля трьох тисяч музейних експонатів! Хотілося дізнатися побільше про кожен з них, адже це – наша історія, наше коріння.Експонати першої зали переносять нас до епохи Давньої Греції епоху та у часи Київської Русі розповідають про початок судноплавства по Дніпру та Бугу, Чорному та Середземному морях. Це малюнки кораблів, ілюстрації відомих художників, археологічні предмети античної Ольвії, фрагменти якорів. Ми з друзями з подивом дізнавалися, як крок за кроком через багато віків створювались та удосконалювались кораблі : від човнів — до ракетних крейсерів та авіаносців.Перлиною музею є діорама «Будівництво кораблів на Миколаївському адміралтействі в першій чверті XIX століття». Її автор і виконавець — лауреат Державної премії України ім. Т.Г.Шевченко художник В.Семернев. Цей експонат особливо вразив мене та запам’ятався.

У музеї збереглася унікальна колекція старої зброї: пістолі, алебарди, мортири і інше. До цих пір поступають різні експонати від жителів міста, серед них багато унікальних. Ми з друзями часто згадуємо нашу подорож до музею, і навіть вирішили відвідати його ще раз навесні – щоб дізнатися ще цікавих фактів про історію нашого міста.

Учениця 5-В класу, Степаненко Олена

Залишити відповідь