«У полум'ї Другої світової війни»

28 березня, Миколаїв відзначив 73-тю  річницю визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Це – дата, з якою пов’язане трагічне минуле Миколаєва та його мешканців в роки жорстокої окупації. Це також день, який приніс радість звільнення від чуми, що повсюди сіяла смерть і сльози. Саме 28 березня 1944 року війська ІІІ Українського фронту в результаті Березнегувато – Снігурівської операції звільнили наше місто  від нацистської окупації.

З цієї нагоди, ми, учні 7 – А класу, 31 березня відвідали дитячу бібліотеку №6. Для нас бібліотекарі підготували цікаву виховну годину, що мала назву  «У полум'ї Другої світової війни». Говорили про роки окупації Миколаєва, про жорстоке відношення німців до населення, переглядали військову хронічку. З болем згадували людей, що віддали своє життя за Миколаїв… Діяльність підпільної організації «Миколаївський центр» на чолі з Віктором Лягіним, диверсійна діяльність  Олександра Сидорчука, подвиг Шури Кобера та Віті Хоменко, військову операцію легендарного десанту під командуванням ст. лейтенанта К. Ф. Ольшанського….

Всього за період окупації в Миколаєві та області від рук німецько-фашистських загарбників загинули 74662 людини мирних громадян, 30699 військовополонених, 25 тисяч осіб були вивезені на каторжні роботи до Німеччини.

Але місто вистояло, місто продовжує жити, свято оберігаючи пам'ять про своїх героїв для майбутніх поколінь.

Прес – центр 7 – А класу