Відкриття експозиції, присвяченої учасникам та волонтерам АТО

DSC_3679

06 лютого в Миколаївській гімназії №4 відбулося урочисте відкриття експозиції, присвяченої учасникам та волонтерам АТО «За Україну, за її волю, за честь і славу, за народ!».

DSC_3370DSC_3402

На базі музею Бойової слави  гімназії №4 працює гурток «Юних музеєзнавців», де діти вчаться виступати в ролі екскурсоводів, вивчають музейні фонди, займаються пошуково-дослідницькою роботою, поповнюючи музей новими експонатами.

На одному із занять гуртка учні зауважили, що експозиційний ряд музею є незавершеним і не відображає сучасні реалії українського життя – події на сході країни. Було прийнято рішення розпочати пошуково-дослідницьку роботу і створити нову експозицію, присвячену АТО. Актуальність даної проблеми ні в кого не викликала питань, адже події, що розгортаються на Сході України є болем всього українського народу. Чимало сімей, в тому числі й учнів та вчителів Миколаївської гімназії №4, відчули біль втрат, переживань та очікувань, пов’язаних з військовими діями в зоні АТО.

На заході були присутні почесні гості: Шейко Григорій Михайлович, гвардії полковник у звільненні, інвалід ІІ Світової війни; представник волонтерської організації «Крила Фенікса» Фінькова Олександра Вадимівна; учасники АТО: Філонок Володимир Олегович (сержант 79 ОАЕБр) та Большаков Денис Володимирович (солдат 79 ОАЕБр).

Відкрив експозицію Філонок В.О. На експозиції  представлені речі, військова форма, які зі своїми власниками пройшли пекло АТО, зразки зброї привезені із зони бойових дій, прапор із підписами солдатів та прапор 79 ОАЕБр, дитячі листи, які отримували солдати, перебуваючи далеко від рідної домівки. Інформація стендів розповідає про бойовий шлях наших безстрашних бійців 79 ОАЕБр, про неоціненну допомогу, яку надають волонтери, ризикуючи власним життям. Учні гімназії теж не залишаються осторонь. Протягом навчального року в навчальному закладі відбулися заходи, присвячені подіям на Сході і спрямовані на допомогу українській армії: Всеукраїнська акція «Лист пораненому», доброчинний ярмарок «Добро починається з тебе», акція «Подай руку допомоги» та лінійка до Дня миру.

Робота музею «Бойової звитяги» покликана сприяти патріотичному вихованню молоді: допомагає виховувати в учнях свідомих, активних, відповідальних громадян нашої Батьківщини, здатних сприймати та ефективно реагувати на сучасні індивідуальні та суспільні виклики і загрози.

Представлена експозиція – це лише початок великої пошуково-дослідницької роботи учнів, батьків та педагогів.  Адже, в лютому стартував міський проект «Низький уклін тобі, солдате!».

Після відкриття експозиції відбувся доброчинний концерт «Ми вдячні за Ваш подвиг!», на якому учні вручили   солдатам валентинки, а волонтерам передали  речі та  зібрані кошти з попередніх концертів, у сумі 4128 грн.

Я вірю, я знаю: усе буде добре!
З надією в серці щодня я живу.
Я впевнена, чуєте: все буде добре!
Розвіє промінчик яскравий пітьму.

DSC_3529DSC_3519

DSC_3512DSC_3630

Читати про нас у ЗМІ:

vn.mk.ua

nikvesti.com

news.vnikolaeve.info

gorsovet.mk.ua