Змагання з кіберорієнтування

28 березня 2021 року туристський відділ Комунального закладу «Миколаївський обласний Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» Миколаївської обласної ради та Миколаївська обласна федерація спортивного туризму провели змагання з кіберорієнтування присвячені 77-ій річниці визволення міста Миколаєва від фашистських загарбників.
У змаганнях взяли участь більше ста учасників з нашої області. Традиційно в спортивному заході була представлена і команда «Лукомор’я» Миколаївської гімназії №4 у складі: Фрондзея Богдана (6-А), Буханця Нікіти, Вагіної Катерини (11-А), Саханя Глеба, Вавілова Олександра (11-Б).
Почались змагання з групи «новачки», у якій взяли участь і окремі досвідчені спортсмени, щоб розім’ятися. Звичайно, вони і показали найкращі результати. А ось серед справжніх новачків здивув Вавілов Олександр, який вдало пройшов кваліфікацію.
Наступний забіг – дистанція «юзерів», КП вже 14, і додались досвідчені учасники та ті, хто пройшов кваліфікацію в забігу «новачків».
Усього на старт тут вийшло 40 претендентів на перемогу. Підтвердив не випадковість свого вдалого виступу на попередній дистанції Олександр Вавілов ( 8 місце). Усього 25 учасників вклалися у кваліфікаційний час і мали допуск до змагань фінальної частини.
І ось по-справжньому складні карти: перша — більш коротка, але насичена КП і з дуже мілким рельєфом, який непросто побачити на комп’ютері. І на першій карті боротьби не вийшло зовсім – пройшли цю дистанцію практично без помилок і розіграли між собою Першість досвідчені спортсмени-розрядники та майстри спорту. Перемога майстрів деморалізувала окремих конкурентів, і вони не вийшли на старт другої дистанції еліти, а там чекав справжній детектив. Дистанція довга, КП менше, тож є де заблукати на перебігу. Ще і окремі КП стоять у маленьких воронках. Помилялись всі. Мабуть, відчуття близької перемоги зіграло злий жарт, тим більше, вони бачать один одного і дружньо пробігають повз КП, а місцевість така, що відновити своє місцеположення важко – і починаються кола в районі КП. Такого захоплюючого видовища судді не бачили давно: спортсмени грають у «піддавки», здається, ось учасник іде прямо на КП, але проходить повз — і так кожного разу…
Вітаємо гімназійну родину зі святом! Бажаємо учасникам змагань успіхів у спорті та навчанні.