День цивільного захисту

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 20 квітня  в Миколаївській гімназії №4 відбувся  День цивільного захисту. Учні та педагогічний колектив гімназії удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров'я та життя. Вранці гімназисти зібрались на подвір’ї на урочисту лінійку, присвячену Дню цивільного захисту. Розпочато лінійку з флешмобу «Чорнобиль не має минулого!», який підготували дівчата 11-А та 11-Б класів. Тематичну лінійку підготував черговий 9-В клас.

В холі гімназії під керівництвом вчителя Захисту Вітчизни Брагіна А.Л. організовано виставку-демонстрацію засобів захисту населення. Учні 10-А та 10-Б класів Міклухо О. та Папа В. вправно пояснювали та розповідали про кожний експонат.
На першому уроці у цікавій та змістовній формі класні керівники розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах; провели вікторини «Основи поведінки учнів у надзвичайних ситуаціях».
Вчитель основ здоров'я Зутікова О.А. разом із 8-А класом провела відкритий урок. На уроці Захисту Вітчизни Брагін А.Л. провів практичне заняття з хлопцями 10-Б класу про евакуацію дітей.
Протягом дня учні мали змогу переглянути навчальні мультфільми та фільми; виставки плакатів, стіннівок, малюнків; практично ознайомитися із засобами захисту органів дихання та шкіри. Медичні працівники продемонстрували надання першої медичної допомоги для дітей, а екологічна бригада закликала школярів захищати природу та оберігати довкілля. Завершальним етапом була евакуація гімназистів, де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій.
День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально.   Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.