Гімгназисти у Всеукраїнському екологічному таборі «School Recycling Camp 2019»

Учні старших класів з трьох областей України тренувалися збирати сміття під час пробіжки та грали у форум-театр на першому Всеукраїнському екологічному таборі «School Recycling Camp 2019», який спрямований на формування дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища.

Захід пройшов з 3 по 7 червня 2019 року в рекреаційній зоні села Мішково-Погорілове Миколаївської області.

Протягом п’яти днів 50 школярів 8-10 класів з Миколаївської, Кіровоградської та Київської області, які небайдужі до екологічної тематики, поринули в атмосферу активного літнього відпочинку, для того щоб разом поспілкуватися на тему охорони навколишнього середовища та добре провести час.

Представниками нашої Миколаївської гімназії були Віштал Я.С. — педагог-організатор, Брезгунова Анастасія, Гальвець Вікторія та Бойко Аліса.

В програмі еко-табору були щоденні навчальні ігри, виступи спікерів, цікаві майстер-класи та безліч годин дозвілля на свіжому повітрі й занурення у дику природу на річці Інгул та в Ташкентському лісі. Окрім щоденних екологічних практик підлітки грали у форум-театр, беручи за основу ситуації з реального життя.

Під час святкування Всесвітнього дня охорони довкілля юні еко-активісти створили інсталяцію «Земля – наше майбутнє» про агресивне використання природних ресурсів й поступове засмічення природи, що провокують невідворотні зміни клімату на планеті.

Ще однією особливістю еко-табору став «плогінг» – незвичне прибирання на природі, яке поєднане із спортивними вправами та роздільним збором відходів. Подібний формат «прибирання» стрімко набирає популярності. Його започаткував житель Швеції Ерік Альхстром у 2017 році у зв’язку з глобальним засміченням довкілля у світі.

Організаторами еко-табору є міжнародний молодіжний рух School Recycling World спільно з громадською організацією «Всеукраїнський молодіжний рух «ЛЕЦ ДУ ІТ ЮКРЕЙН» (Let’s do it, Ukraine) та КУ «Агенція розвитку Миколаєва» за підтримки генерального партнера проекту компанії PepsiCo Україна, Міністерства освіти і науки України, Міністерства Молоді та спорту України.