Парад країн Європи

1 лютого 2013 року прапори України,  Росії, Німеччини, Англії, Шотландії та Франції прикрасили актову залу Миколаївської гімназії № 4, а учні 7—8 класів представили строкату мішанину яскравих народних костюмів. Приводом для такого незвичного явища стало свято «Парад країн Європи» — захід, старанно підготовлений гімназистами, покликаний показати, що українці вивчають світ Європи через дослідження культурної спадщини та багатства традицій країн, які входять до Європейського Союзу, адже ми теж до них незабаром приєднаємося.

Кожен клас отримав завдання презентувати одну з країн, зазначених вище. Зовсім не дивно, що вибір школярів випав на англомовні, франкомовні країни та Німеччину, адже учні в ході здобуття освіти в гімназії мають змогу, поряд із рідною, вивчати три іноземні мови. Багато хто з гімназистів, якщо не вільно володіє, то принаймні вміє спілкуватися англійською, німецькою та французькою.

Захід проходив у формі віртуальних екскурсій. Кожен клас підготував власну програму, яка включала в себе як цікавий екскурс до національних традицій представленої країни, так і народні танці, презентації, діалоги іноземною мовою. Учні пояснювали значення державних символів обраних країн. Вони співали народні та авторські пісні, пригощали глядачів  стравами та розповідали про особливості кухні європейських країн.

Мали змогу показати свої таланти всі: танцюристи, декламатори, актори, екскурсоводи та музиканти.

Публіка із задоволенням підтримувала кожного учасника «Параду країн», водночас захоплено аплодувала як виконанню відомих віршів Р. Бернса «My heart's in the Highlands», так і справжньому майстер-класу з приготування йоркширського пудингу.

Всі, хто бажав долучитися до святкування, могли взяти участь у цікавих вікторинах, які проходили після кожного виступу  творчих колективів,  і позмагатися на предмет більш глибоких знань щодо географії, топоніміки та знань особливостей народних костюмів різних країн. Запитання були простими й не дуже, але, до честі глядацької зали  звучали правильні відповіді майже на всі питання. На найбільш кмітливих учасників вікторини чекали смачні національні солодощі.

Свято не залишило нікого байдужим і сприяло вихованню толерантного відношення до країн Європи , із якими ми поділяємо частину світу, а також додало почуття гордості за Україну.